To było ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Do Krakowa przybyły zawodniczki Gorzowskiego AZS-u. Doświadczona ekipa, grająca już kilka lat na poziomie pierwszej ligi kobiet, a zarazem równie młoda jak Wiślaczki.
Przed tym spotkaniem oba zespoły zajmowały miejsca poniżej środka tabeli. Gorzowianki z Bilansem 3-5 wyprzedzały Białą Gwiazdę o dwa zwycięstwa.
Szkoda trzech niewykorzystanych rzutów z linii osobistej na początku spotkania, bo wynik po stronie Białej Gwiazdy byłby okazalszy. Tak czy inaczej po celnej trójce Bukowczan gospodynie objęły prowadzeni 6:2. Szybko po stronie AZS-u do pracy zabrała się starsza z sióstr Kuczyńskich, która to dała 7 szybkich oczek wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 9:8. Dobrą zmianę Wiśle dała Rogalska, od razu zabierając się do pracy dwukrotnie przymierzając zza łuku a po celnym półdystansie zamknęła wynik pierwszej kwarty 16:13 na korzyść Akademii.
Druga kwarta otwarta 10 punktem z rzędu Roglaskiej, jednak przyjezdne mozolnie, ale jednak gonią wynik, doprowadzając do remisu w szóstej minucie kwarty. Po stronie Białej Gwiazdy tym razem wynik trzymała Wnorowska a jej 5 punktów ostatecznie zamyka wynik pierwszej połowy na z zaliczką 26:24 po stronie zawodniczek z Reymonta.

Po zmianie stron toczy się na parkiecie prawdziwa wojna z której to obronną ręką wychodzą Wiślaczki. Kolejne trójka Bukowczan, poprawiona dwójką Jojczyk i to na tablicy zapaliło się +9 dla gospodyń. Tak oto grała Biała Gwiazda przez 25 minut meczu. Kiedy nagle wszystko się zaczarowało. Przez kolejne 5 minut trzeciej kwarty Akademia Wisły nie zdobywa punktu … a przyjezdne inkasują w tym samym okresie ich aż 20 …. wychodząc na 13 punktowe prowadzenie.

Gonimy wynik od startu czwartej kwarty schodząc na 40:50 po trójce Hatalskiej. Jednak ponownie we znaki daje się Nam Kuczyńska która dwukrotnie trafia zza łuku inkasując na swoim koncie 20 „oczek” … nadal Wiślaczki gonią wynik, i po ładnej serii 10 punktów z rzędu niwelują przewagę Gorzowianek ponownie do wyniki 60:50, jednak czas nieubłaganie mijał nie dając już szans na odrobienie reszty strat.
Ostatecznie po dobrych 25 minutach meczu i walce o wynik w końcówce przegrywamy z AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Wisła CANPACK Kraków – AZS AJP Gorzów Wielkopolski 50 – 62
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz, Matrac 3, Gajoch, Pająk 4, Kozłowska, Bukowczan 7, norowka 15, Jojczyk 6, Owca, Cieśla 2, Hatalska 3, Rogalska 10.

UDOSTĘPNIJ