W sobotę późnym popołudniem w hali przy ul. Kamiennej doszło do derbowego pojedynku na poziomie 1 Ligi Kobiet. AZS Politechnika Korona Kraków do „stary” wyjadacz ligowych parkietów, również z medalami na poziomie rozgrywek centralnych. Wisła CANPACK w obecnym sezonie  z nastawieniem na szkolenie i ogrywanie młodzieży na zapleczu ekstraklasy rozpoczęła długofalowy projekt koszykarski.
Już przed meczem wiadomo było, że dla Białej Gwiazdy będzie to arcytrudne zadanie. Oba zespoły znajdowały się na dwóch skrajnych miejsca w tabeli ligowej, a AZS do tego pojedynku przystępował z pozycji lidera 1LK. Jeszcze początkowe minuty meczu należały do wyrównanych, 2:2 a chwilę później 6:4. Od trzeciej minuty Korona rozpoczęła „odjazd” zaliczając pierwszy run 6:0 a chwilę później aż 16:0 na co Wiślaczki nie znalazły  odpowiedzi. To pierwsza kwarta była już pokazem siły ze strony Politechniki, którą gospodynie wygrały 31:8. Druga kwarta nie przyniosła przełamania. Właściwie można powiedzieć, że obraz gry przypominał przebiegiem pierwszą odsłonę meczu. Gospodynie po raz kolejny zaliczały serie punktowe, na które przyjezdne nie były w stanie znaleźć odpowiedzi. Po raz kolejny w połowie drugiej kwarty AZS 13:0 … co ostatecznie rozstrzygnęło losy spotkania. Już do szatni Biała Gwiazda udała się z wynikiem 60:16.
Po zmianie stron może mecz minimalnie się wyrównał również, ze względu na szeroką rotację z obu stron. Dość dobra po kątem postawy i gry zespoły była trzecia kwarta w której to 14:10 swoja wyższość udowodniły gospodynie. Wysoko przegrania pierwsza połowa meczu nie mogła przynieść już zmiany rezultatu. Tym samym liderująca tabeli Politechnika Korona Kraków zdecydowanie wygrywa z Wisłą CANPACK Kraków.

AZS PK Korona Kraków – Wisła CANPACK Kraków 104:43
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz, Matrac, Gajoch 9, Pająk 12, Bukowczan, Wnorowska 15, Jojczyk 4, OWca 3, Hatalska.

Zdjęcia dzięki uprzejmości AZS PK Korona Kraków.

UDOSTĘPNIJ