W sobotnie popołudnie w hali przy Reymonta stanęły na przeciw siebie Wisła CANPACK Kraków oraz Pompax Tęcza Leszno. Z pierwszego pojedynku w hali Trapez zwycięsko wyszły Wiślaczki wyrywając zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu po celnym rzucie Pająk. Tą sztukę udało się Białej Gwieździe powtórzyć i po raz drugi pokonać Leszno tym razem we własnej hali.
Początek meczu zdecydowanie dla Wiślaczek które po akcji 2+1 i punktach Pająk objęły prowadzenie 7:0. Po stronie przyjezdnych celną trójką wynik reperuje Walentowska, ale chwilę później zza łuku trafia Rogalska i ostatecznie pierwszą kwartę kończymy wynikiem 18:8.

Kolejne trafienie za trzy Cepuchowicz na otwarcie drugiej odsłony tego meczu i Biała Gwiazda objęła prowadzenie 13. Do pracy po stronie Pompax’u wzięły się wspomniana wcześniej Walntowska na spółkę z Arczewską. Ta pierwsza w całej drugiej kwarcie zdobyła 11 z 16 punktów zespołu … resztę dołożyła Arczewska i raz z linii trafiła Hołtyn. Podobnie rzecz się miała u Wiślaczek. Po trójce Cepuchowicz kolejnymi punktami dzieliły się Rogalska oraz Wnorowska trzymając wynik dla Wisły. Do szatni udajemy się na prowadzeniu 31:24.

Po zmianie stron ponownie punktują Rogalska i Wnorowska. W końcu po słabej pierwszej połowie do grania włączyła się Jojczyk dając ważne 2 punkty przeciwko strefie przeciwnika. W kolejnej akcji spod samego kosza trafia Matrac a kwartę zamyka Cieśla kolejną dobrą akcją zespołową.

Ostatnią kwartę zaczynamy dobrze w obronie nie pozwalając Tęczy zdobyć punktów przez okres 3 minut. Pierwsze punkty dla Leszna daje Hołtyn zmniejszając straty do 10 „oczek”. Wiśle brakowało skuteczności z linii rzutów osobistych na 8 możliwych prób drogę do kosza znalazła tylko jedna. Kosz odczarowała Wnorowska ,która sumarycznie mecz zakończyła z dorobkiem 17 pkt. i 11 zbiórek, trafiając po indywidualnej akcji, a z linii rzutów wolnych cztery kolejne rzuty trafia Pająk co na dwie minuty przed końcem meczu właściwie przesądziło o wyniku spotkania. Wiślaczki po raz drugi ogrywają Leszno w tym sezonie inkasując dwa punkty dla Białej Gwiazdy.

Wisła CANPACK Kraków – Pompax Tęcza Leszno  59:44
Punty dla Wisły: Cepuchowicz 7, Matrac 4, Pająk 7, Michalik, Bukowczan 5, Wnorowska 17, Jojczyk 4, Owca, Kozłowska, Rogalska 13, Cieśla 2, Hatalska.