Rewanże czas zacząć. Tym razem Wiślaczkom przyszło podejmować zespół Contimaxu MOSiR Bochnia. W pierwszej rundzie górą były Bochnianki można powiedzieć zdecydowanie wygrywając z CANPACK’iem 69:44.
Nie ma co ukrywać, że apetyty przed tym meczem rosły i to bardzo tym bardziej, że spotykały się zespoły z bezpośredniego kontaktu w tabeli. Oba zespoły wystąpiły w osłabieniu. Contimax musiał radzić sobie bez Wilk … Wiślaczki podczas środowego meczu U19 straciły Pająk w wyniku kontuzji stopy.
Ale do rzeczy. Akcją 2+ faul wynik meczu otwiera Krawiec. Z drugiej strony parkietu tym samym popisuje się Gajoch … obie jednak chybią z linii rzutów osobistych więc otwarcie 2:2. Odważną grą 1 na 1 Szeregi Wiślaczek raz za razem łamie Mazur dają prowadzenie przyjezdnym. Po stronie Białej Gwiazdy jedyną punktującą jest Gajoch, która trafia kolejne 7 oczek z rzędu. Dopiero Bukowczan celną trójką dokłada się do dorobku punktowego gospodyń. Jojczyk zmniejsza prowadzenie przeciwniczek do 2 punktów. Przez kolejne trzy minuty Bochnia staje na linii rzutów wolnych aż dziewięciokrotnie czym dobitnie wygrywa pierwszą kwartę 13:20.
Druga kwarta zaczyna się od Cepuchowicz show … trzy razy wyprostowała i trzy razy trafiła zza łuku wyprowadzając Wisłę na prowadzenie. Kolejna trójka Kozłowskiej i po raz drugi Bukowczan. Po pięciu celnych trójkach w kwarcie i w końcu solidnej obronie wygrywamy tą odsłonę 20:9 do szatni udając z zaliczką 4 oczek.
Po zmianie stron lepiej zaczynają Wiślaczki. Wychodząc na prowadzenie +8. Jednak za sprawą Malinowskiej i Natkaniec MOSiR szybko wraca do gry. Ponownie uaktywniła się Gajoch. Jej punkty trzymają Wisłę w grze chociaż sumarycznie zdobywamy w tej odsłonie tylko 11 oczek w związku z powyższym prowadzenie obejmują goście.
Czwarta kwarta to ciągłe prowadzenie dla Bochni, chociaż Akademia zażarcie walczy o każdy punkt nie dając przeciwnikowi wypracować większej przewagi. Głownie dzięki punktom Cepuchowicz, która trafiła swoją czwartą trójkę, a po dobrym rajdzie pod sam kosz kończy celny lay-up, na spółkę z Wnorowską która na niespełna minutę do końca zmniejsza straty do dwóch oczek a wynik staje otworem. Jednak spokój i kolejne punkty trafia spod kosza Malinowska pieczętując wynik. W kolejnej akcji Wisła popełnia stratę, których w meczu było zdecydowanie za dużo.

Wisła CANPACK Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 58:64
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz 20, Matrac 3, Gajoch 12, Kozłowska 3, Michalik, Bukowczan 6, Wnorowska 12 (10 zbiórek), Jojczyk 2, Owca, Cieśla, Hatalska, Rogalska.

UDOSTĘPNIJ