Start rozgrywek 1 Ligi Kobiet zaplanowano na pierwszy weekend października. W sobotnie popołudnie zawodniczki Akademii Wisły CANPACK Kraków udały się na pierwsze spotkanie do solnego miasta Bochni. Tamtejsza drużyna Contimax MOSiR Bochnia podejmowała Wiślaczki w Hali Widowiskowo Sportowej. Już w pierwszej kolejce spotkań nie dość, że graliśmy „małe” małopolskie derby to dodatkowo o pierwsze ligowe punkty stanęło na przeciw siebie dwóch beniaminków obecnego sezonu sportowego.

Punktualnie o godzinie 18:00 po bardzo widowiskowej prezentacji zespołów piłka ruszyła w górę. Pierwsza nieskuteczna akcja MOSiR’u a już w kolejnej Matrac trafia za zza łuku dając Białe Gwieździe pierwsze prowadzenie. Sprawy po stronie gospodarzy bierze w swoje ręce Puter, która inkasuje 8 „oczek” wyprowadzając Contimax na prowadzenie. Jeszcze jeden zryw ze strony Wisły i celna trojka tym razem Bukowczan zapala na tablicy wynik 10:6, a chwilę później 15:10. Od tego momentu zarysowuje się przewaga Bochnianek, które ostatecznie kończą pierwszą kwartę wynikiem 22:13 na swoją korzyść.

Jak skończyły … tak zaczęły. MOSiR zdecydowanie lepszy na początku drugiej kwarty punktując szybko i skutecznie. 32:18 i niestety mecz wymykał się przyjezdnym spod kontroli. Jeszcze dzięki dobremu zrywowi w końcówce kwarty zaliczamy run 6:0 i ostatecznie do szatni udajemy się ze stratą 12 oczek.
Trzecia odsłona meczu to prawdziwe wahadło, a oba zespoły punktowały seriami. W trzecie minucie pięć punktów z rzędu Białej Gwiazdy, co udało się powtórzyć na 3 minuty przed zakończeniem kwarty. Kolejna seria 5:0 dla Wisły (wszystkie autorstwa Oli Jojczyk) i przyjezdne wracają na wynik -9. Przerwa na żądanie dla Contimaxu … co niestety kończy się źle dla Akademii. Jeszcze przed syreną kończącą trzecią kwartę tracą 7 „oczek” z rzędu dając drugie życie Bochniankom.

Czwarta kwarta mocno nieudana dla Białej Gwiazdy przypieczętowała ostatecznie dwa punkty dla gospodyń. Tracimy skuteczność z gry i popełniamy proste niewymuszone błędy. Tego dnia musieliśmy uznać wyższość MOSiR’u.

CONTIMAX MOSiR Bochnia – Wisła CANPACK Kraków   69:44
Punkty dla Wisły: Matrac 7, Gajoch 4, Pająk 5, Bukowczan 8, Jojczyk 12, Cieśla 7, Pyka 1, Michalik, Owca, Cepuchowicz.

UDOSTĘPNIJ