To dobrym meczu w Lesznie już tydzień później Wiślaczki wracały do siebie na halę. Przy Reymonta 22 podejmowały zespół ze stolicy Dolnego Śląska. Maximus miał na swoim koncie przed tym mecze również jedno zwycięstwo podobnie jak Biała Gwiazda. Więc wiadomo było, że oba zespoły będą miały „smaczek” na zainkasowanie dwóch punktów w tej rywalizacji. No to do meczu …
W Lesznie od samego początku bardzo dobrze grała Wisła. Tydzień później karta niestety się odwróciła. To przyjezdne zaczęły dobrze … a co najważniejsze skutecznie. Już w pierwszej akcji zza łuku trafia Pióro dając pierwsze prowadzenie przyjezdnym. Zła passa trwała nadal i po zaledwie 5 minutach wynik … niestety niekorzystny brzmiał 12:2. Celna trojka Matrac, na którą Wrocławianki odpowiadają dwukrotnie rzutami Straszak. Dobry rytm łapiemy dopiero na 120 sekund przed końcem spotkania. Dobra seria i w końcu udany atak dzięki czemu wracamy do meczu na 15:12.

Niestety początek drugiej odsłony meczu przegrywamy 9:2 a strata Akademii sięgnęła już 11 punków. Kolejny zryw Białej Gwiazdy nastąpił w połowie drugiej kwarty. Jojczyk i 5 Szybkich punktów Cepuchowicz a w końcówce pierwszej połowy 3 „oczka dokłada Gajoch i wynik meczu nadal stoi otworem.
Druga połowa – 4 punkty dość szybko zdobywa Maximus … ale potem punktuje już tylko Akademia. To była najlepszy fragment meczu Wisły, w którym zaliczamy Run 12:2 a całą kwartę zaliczamy na swoją korzyść wygrywając 12:6. Dobra gra gospodyń trwa. Dla Wrocławia punktuje po raz kolejny Pióra, ale kolejne akcje Gajoch i Jojczyk w trzeciej minucie czwartej kwarty dają pierwsze w tym meczu prowadzenia Wisły Kraków 40:39.
Cóż … można powiedzieć niestety. Kolejne 4 minuty przegrywamy 11:0 … 😞😞

popełniając w tym fragmencie 5 dużych błędów. Daliśmy przeciwnikowi za dużo możliwości do łatwego zdobywania punktów, co Wrocławianki wykorzystały bezlitośnie … dopóki dobrze broniliśmy i nie popełnialiśmy błędów mecz zdecydowanie wyrównał się.
W końcówce meczu, Wiślaczki musiały faulować, aby jak najszybciej odzyskać piłkę w ataku, dając tym samym szansę na powiększanie dorobku punktowego gościom. Niestety i tym razem zabrakło skuteczności i ostatecznie przegrywamy.

Wisła CANPACK Kraków – Dijo Maksimus Kąty Wrocławskie 44:53
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz 8, Matrac 5, Gajoch 8, Grzywa, Pająk 4, Michalik, Bukowczan, Wnorowska 5, Jojczyk 8, Owca 5, Cieśla 1, Hatalska.

UDOSTĘPNIJ