Sobotni mecz z AZS Politechnika Kraków rozegrany w sobotnie popołudnie nie przyniósł pozytywnego rozstrzygnięcia. Kilkanaście godzin później Wiślaczki po raz kolejny tym razem przy Reymonta 22 stanęły do rywalizacji o ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem Białej Gwiazdy była drużyna Grot TomiQ Pabianice posiadająca w swoim składzie najbardziej doświadczoną Ewelinę Galę, która wiele lat biegała po ekstraklasowych parkietach.
Mecz początkowo lepiej rozpoczęły przyjezdne. Duża skuteczność i na tablicy szybko zapaliło się 7:2. Jednak młode Wiślaczki od połowy pierwszej kwarty zaczęły łapać rytm meczowy. Najpierw Jojczyk po asyście Bukowczan a chwilę później ta druga celnie z wyskoku daje Nam remis 9:9. Końcówka kwarty należała do Wnorowskiej, która najpierw z linii a chwilę później celnym lay-upem ustala wynik pierwszej odsłony meczu na 17:12 do Pabianic.
Kirsz, Grzelak i Gala … ta trójka przedstawicielek Grota w drugiej kwarcie wzięła sprawy w swoje ręce punktując na zmianę. Wiślaczk dzielnie stawiały opór przeciwniczkom, jednak ogromnie straciły skuteczność. Dobra obrona sprawiła, że goście w tej kwarcie zdobyły 14 „oczek” jednak z drugiej strony jedyne dwa punkty zdobyła spod kosza Jojczyk. Przez kolejne minuty piłka jak zaczarowana nie znajdowała drogi do kosza 🙁
Do przerwy 31:14.
Po zmianie stron to Nasze zawodniczki zagrały bardzo dobry fragment meczu. Pabianiczanki oparcie znajdowały już tylko w Ewelinie Gali, która w tej odsłonie spotkania z 10 oczek zespołu zainkasowała aż 9. Po stronie Wisły Wnorowska, Jojczyk i Pająk wzięły się mocno do pracy w ataku punktując naprzemiennie. Dzięki temu minimalnie bo raptem 9:10 ulegamy Gościom.
Przed ostatnią kwartą Pabianiczanki wypracowały zaliczkę na poziomie 18 punktów … Wiślaczki dzielnie walczyły nie ustępując znacząco rywalkom pola. Jednak to doświadczona ekipa przyjezdnych oraz zaliczka z drugiej kwarty dawały kontrolę meczu po stronie Grota. W drużynie Białej Gwiazdy pokazała się Owca i Matrac dając dobrą zmianę i punkty.
Doświadczenie jednak wzięło górę. Spokój i kontrola boiskowych poczynań ostatecznie dają wygraną drużynie z łódzkiego.

Wisła CANPACK Kraków – Grot TomiQ Pabianice  34:61
Punkty dla Wisły: Cepuchowicz, Matrac 2, Gajoch 2, Pająk 8, Michalik 1, Bukowczan 2, Wnorowska 8, Jojczyk 9, Owca 2, Hatalska,

UDOSTĘPNIJ