Fot: Roger Gorączniak
Źródło https://www.facebook.com/mukspoznan.basket

Druga runda spotkań pierwszej ligi kobiet trwa w najlepsze. Jeszcze przed zakończeniem obecnego roku kalendarzowego Akademia udała się na daleki wyjazd do Poznania. W pierwszej rundzie MUKS wysoko pokonał Wisłę przy Reymonta, a na dodatek zajmował w tabeli ligowej miejsce wicelidera rozgrywek grypy „B”. Wiadomo było, że to będzie arcytrudne zadania dla Naszych dziewcząt.
Początek spotkania niestety ale już dobitnie pokazał, że w tym meczu dzielić i rządzić będzie Poznań. Właściwie momentalnie osiągnęły przewagę 10:2 a po serii trzech trójek z rzędu 19 … niestety nadal do dwóch. W pierwszej kwarcie MUKS rozłożył Nas na łopatki wygrywając 23:2.
Druga kwarta nie przyniosła przełamania ani znaczących zmian w przebiegu spotkania. Ton rywalizacji na boisku nadal nadawał MUKS … Wisła sporadycznymi zrywami urywała punkty, jednak w walce z bardzo doświadczonymi przeciwniczkami nie mieliśmy wielu argumentów. Ostatecznie pierwszą cześć spotkania przegrywamy 51:12 i właściwe losy meczu zostały już przesądzone.

Po zmianie stron lepszy fragment w wykonaniu Białej Gwiazdy, gdzie pierwsze  6 minut Wisła wygrała 11:5, głównie dlatego, że po stronie MUKS do gry trener Brodziński desygnował również młodą piątkę. Jednak, gdy na parkiecie pojawiła się doświadczona piątka Poznanianek, szala ponownie przechyliła się na stronę gospodyń.
Ostatnia kwarta, w której to poznanianki trafiły aż 5 trójek ponownie wygrana przez MUKS 25:13 ustala wynik zawodów.

„Jest mi wstyd po tym meczu. Można powiedzieć, że mieliśmy daleką podróż, graliśmy  prosto z BUSA, jesteśmy najmłodszym zespołem w lidze itd itp … ale na dobrą sprawę to tylko szukanie wymówek. Można przegrać mecz … i pewnie nawet gdybyśmy zagrali na maksimum swoim możliwości to i tak doświadczenie po stronie Zięmborskiej, Papiernik, Szloser i Wożniak wzięło by górę w tym meczu … ale my po prostu przegraliśmy w słabym stylu. Bardzo słabym. Dlatego takie a nie inne odczucia po tym meczu. Nie podjęliśmy walki. Byliśmy nieobecni, popełnialiśmy szkolne błędy … przeszliśmy obok meczu, nawet nie stawiając oporu rywalowi – mnie osobiście to boli i nie wyobrażam sobie takiej postawy zespołu w kolejnych meczach – chyba czas na rachunek sumienia i małą rewolucję w Naszych szeregach (Trener Sumara)”

MUKS Poznań – Wisła CANPACK Kraków 94:39
Punkty dla Wisły –
Cepuchowicz, Matrac 4, Gajoch, Kozłowska 2, Michalik 5, Bukowczan, Wnorowska 8, Jojczyk 10, Owca, Cieśla 5, Roglaska 5.

UDOSTĘPNIJ