W meczu 7. kolejki drugoligowych zmagań koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały na wyjeździe z MTS IKAR Niepołomice 60-58

Wiślaczki rozpoczęły mecz bardzo dobrze grając szybko i konsekwentnie. Przewaga naszego zespołu zaczęła się uwidaczniać a dodatkowo dziewczęta bardzo dobrze spisywały się w ataku. Dopisywała przy tym dobra skuteczność wiślaczek. Po celnej trójce Pitali, Natkaniec i Wachowiak to Wisła prowadzi po pierwszych 10 minutach 17-12. Druga część spotkania również rozpoczyna się po myśli wiślaczek. Nadal skutecznie z dystansu trafiała Julka Natkaniec i Dominika Pitala. W 7 minucie spotkania do ataku i odrabiania strat przystąpiły gospodynie. Chwila nieuwagi i już po 3 minutach to Ikar prowadzi jednym punktem. W końcówce pierwszej części spotkania wynik na naszą korzyść przechyla celną trójką Pitala.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie odpuszcza nawet centymetra parkietu. Walka toczy się kosz za kosz. Jednak w tej części spotkania lepiej prezentuje się drużyna z Niepołomic. Ostatnia kwarta zapowiadała duże emocje. Dobrą zmianę dała Zuza Wawrynkiewicz, która na przestrzeni spotkania uzbierała 10 punktów. Role w czwartej kwarcie się obracają. Pomału rytm łapią Wiślaczki. Dystans do przeciwniczek się zmniejszał. Jednak nie udaje się nam odzyskać prowadzenia. Na dwie minuty przed końcem akcja po akcji trafiają za trzy Wawrynkiewicz a potem Wachowiak. Po celnym tej drugiej na tablicy w końcu zaświecił się wynik +1 dla Dziewcząt z Reymonta. Tym samym odpowiada Piwowarczyk. Ikar na dwupunktowym prowadzeniu. Nieudana akcja w ataku wiślaczek, którą wykorzystuje Ikar i wychodzi na prowadzenie czterema punktami. W kolejnej akcji dystans do przeciwniczek zmniejsza Malinowska Monika. Jednak do końca meczu pozostaje tak mało czasu, że wiślaczki muszą faulować. Po pierwszym przewinieniu Ikar wznawia z boku. Na tablicy pozostało raptem 15 sekund do końca meczu. Białe Gwiazdeczki postawiły w ostatniej akcji na obroną, która przynosi efekt. Przechwyt i to przyjezdne będą miały ostatnią akcję. W zaledwie 8 sekund przeprowadzamy piłkę na pole rywala, minięci i rozrzucenie piłki do Justyny Wachowiak, która niestety chybiła ostatni rzut za 3 który mógł nam dać zwycięstw.

Po bardzo zaciętym pojedynku Wiślaczki nieznacznie ulegają Ikarowi Niepołomice.

MTS Ikar Niepołomice – Wisła Can-Pack Kraków 68-58 (12-17, 16-13, 19-11, 13-17)

MTS: Iwona Janas 18, Agnieszka Piwowarczyk 15, Karolina Ciężadło 11, Kornelia Czaja 6, Aleksandra Gawron 6, Julia Janas 4, Klaudia Bubak 0, Klaudia Pawłowska 0, Katarzyna Gastoł 0, Agnieszka Krzyżak 0, Izabela Tańcula 0.

Wisła Can-Pack: Julia Natkaniec 17, Justyna Wachowiak 11, Zuzanna Wawrynkiewicz 10, Dominika Pitala 9, Monika Malinowska 9, Gabriela Górniak 2, Natalia Pyskło 0, Aleksandra Klimas 0, Joanna Czepiec 0, Aleksandra Kukla 0, Patrycja Rogalska 0.

UDOSTĘPNIJ