W drugiej kolejce spotkań nasz zespół drugoligowy udał się na wyjazd do lidera rozgrywek AZS UŚ Katowice. Oba zespoły do meczu przystąpiły w okrojonych składach. Gospodynie do gry desygnowali raptem 8 zawodniczek, Wisła Can-Pack na mecz udała się w 9-tkę. Obozy zimowe oraz okres chorobowy dał się we znaki obu zespołom.

Początek spotkania to dość nerwowa gra z obu stron. Początkowo gospodynie objęły prowadzenie 6-2 jednak chwilę później dzięki dobrej grze Moniki Malinowskiej Wisła Can-Pack Kraków wyszła na prowadzenie 10-6. Niestety szybko w meczu straciliśmy Aleksandrę Klimas, która skręciła staw skokowy. „Swoje” dołożyła Danuta Puter i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 14-13.

W drugiej odsłonie początek zdominowały dwie najbardziej doświadczone zawodniczki Katowic. Dąbkowska i Kaczmarczyk zdobywają pierwsze 10 punktów w kwarcie i na prowadzeniu 26-16 były gospodynie. Niestety w tej kwarcie nie znaleźliśmy odpowiedzi na bardzo dobrą dyspozycję Dąbkowskiej, która zdominowała walkę na obu tablicach oraz zdobyła 16 punktów. Do przerwy Wisła Can-Pack Kraków przegrywała 41-30.

Po zmianie stron Wiślaczki straciły skuteczność. Ciężko się było przebić przez obronę strefową przeciwnika. Na dodatek nadal AZS w największym stopniu korzystał z siły swoich podkoszowych, które właściwie nie pozwalały nam ponowić akcji „czyszcząc” tablice w obronie i dodatkowo na atakowanej tablicy robiąc nam potężną krzywdę.
Po trzech kwartach katowicka drużyna prowadziła 59-38. Ponadto za pięć fauli straciliśmy Danutę Puter i mecz właściwie był już rozstrzygnięty.

Ostatnią części spotkania traktujemy szkoleniowo pozwalając na rywalizację z mocnym przeciwnikiem najmłodszym zawodniczkom zespołu. Ostatecznie Wisła Can-Pack Kraków przegrała z liderem ligi 70-42.

KU AZS UŚ Katowice – Wisła Can-Pack Kraków 70-42 (13-14, 28-16, 18-8, 11-4)

AZS Katowice: Paulina Dąbkowska 24, Justyna Zielonka 16, Magda Kaczmarska 15, Izabella Krawczyk 7, Emilia Koziara 2, Patrycja Swadzba 2, Julia Przybyłka 2, Joanna Łabuz 2.

Wisła Can-Pack: Monika Malinowska 18, Danuta Puter 16, Justyna Wachowiak 2, Gabriela Górniak 2, Joanna Czepiec 2, Patrycja Rogalska 2, Aleksandra Klimas 0, Zuzanna Wawrynkiewicz 0, Julia Natkaniec 0.

UDOSTĘPNIJ