Amisha Carter z Artego Bydgoszcz została wybrana przez trenerów zespołów Tauron Basket Ligi Kobiet najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) sezonu zasadniczego 2015/2016. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków Yvonne Turner.

Zobacz także:
Najlepsza piątka sezonu zasadniczego
Najlepszy trener sezonu zasadniczego

W głosowaniu na najbardziej wartościową zawodniczkę sezonu zasadniczego trenerzy zespołów TBLK wskazywali po trzy osoby, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Najwięcej punktów – 17 – zebrała Amisha Carter z Artego Bydgoszcz (trzech szkoleniowców widziało ją na pierwszym miejscu). Yvonne Turner z Wisły Can-Pack Kraków zdobyła 13 punktów (trzykrotnie na pierwszym miejscu), Sharnee Zoll ze Ślęzy Wrocław 12 punktów (1), a Agnieszka Bibrzycka z Basketu 90 Gdynia 11 punktów (2). Dodatkowo po trzy punkty zanotowały Nicole Michael z MKS Polkowice, Cristina Ouvina z Wisły Can-Pack Kraków (1), Maurita Reid z Artego Bydgoszcz (1), Angelika Stankiewicz z MKS Polkowice oraz Justyna Żurowska-Cegielska z Wisły Can-Pack Kraków (1). Pojedyncze punkty na swoim koncie miały też Kelley Cain z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp., Leah Metcalf z Pszczółki AZS UMCS Lublin, Darxia Morris z Artego Bydgoszcz i Agnieszka Śnieżek ze Ślęzy Wrocław.

Amisha Carter w 21 rozegranych spotkaniach w tym sezonie zdobywała średnio 16,2 punktu (czwarte miejsce w TBLK) oraz 10 zbiórek (trzecia w TBLK), co składało się na eval na poziomie 23,1 (liderka TBLK).

Uwaga: szkoleniowcy nie mogli oddawać głosów na zawodniczki ze swoich drużyn.

Jak głosowali poszczególni trenerzy?

Tomasz Herkt (Artego Bydgoszcz)

1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll
3. miejsce (1 punkt): Nicole Michael

Jose Ignacio Hernandez (Wisła Can-Pack Kraków)

1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll
2. miejsce (2 punkty): Nicole Michael
3. miejsce (1 punkt): Leah Metcalf

Algirdas Paulauskas (Ślęza Wrocław)

1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Yvonne Turner
3. miejsce (1 punkt): Agnieszka Bibrzycka

Vadim Czeczuro (MKS Polkowice)

1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Yvonne Turner
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll

Katarzyna Dydek (Basket 90 Gdynia)

1. miejsce (3 punkty): Amisha Carter
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll
3. miejsce (1 punkt): Kelley Cain

Krzysztof Szewczyk (Pszczółka AZS UMCS Lublin)

1. miejsce (3 punkty): Cristina Ouvina
2. miejsce (2 punkty): Agnieszka Bibrzycka
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll

Elmedin Omanić (Energa Toruń)

1. miejsce (3 punkty): Maurita Reid
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Angelika Stankiewicz

Mirosław Orczyk (JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)

1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Agnieszka Bibrzycka
3. miejsce (1 punkt): Darxia Morris

Piotr Rozwadowski (Widzew Łódź)

1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Bibrzycka
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll

Dariusz Maciejewski (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)

1. miejsce (3 punkty): Yvonne Turner
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll

Teodor Mollov (MKK Siedlce)

1. miejsce (3 punkty): Justyna Żurowska-Cegielska
2. miejsce (2 punkty): Angelika Stankiewicz
3. miejsce (1 punkt): Agnieszka Śnieżek

Maciej Brodziński (JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań)

1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Bibrzycka
2. miejsce (2 punkty): Amisha Carter
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll

 

UDOSTĘPNIJ