Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje o zakontraktowaniu nowej zawodniczki na sezon 2018/2019 – została nią 22-letnia reprezentantka Czarnogóry Božica Mujović.

Božica Mujović urodziła się 7 stycznia 1996 roku w Bijelo Polje, mierzy 178 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji rozgrywającej.

– Božica jest jedną z najbardziej utalentowanych jedynek w Europie. Mimo młodego wieku ma już spory bagaż doświadczeń. Już w tamtym sezonie po kontuzji Dominiki Owczarzak widziałem ją w zespole, ale dopiero teraz udało się z nią podpisać umowę. Dobrze broni, gra akcje p&r i do tego dysponuje niezłym rzutem – powiedział trener Wisły CANPACK Kraków Krzysztof Szewczyk.

Božica Mujović praktycznie całą swoją dotychczasową karierę sportową spędziła w ŽKK Podgorica, sięgając z tą drużyną po siedem mistrzostw rodzimych rozgrywek, siedem pucharów krajowych oraz dwa mistrzostwa ligi Adriatyckiej. Od 2009 roku związana z kadrą narodową – od reprezentacji do lat 16, przez kadrę do lat 18 i 20 a obecnie reprezentuje seniorską reprezentację Czarnogóry.

– Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy z Wisłą CANPACK Kraków, drużyną z długą i bardzo ciekawą historią. Liga polska jest jedną z najmocniejszych w Europie więc będzie to kolejny, duży krok w mojej karierze. Czeka nas bardzo ciekawy sezon a ja mogę obiecać, że dam z siebie wszystko abyśmy osiągnęły podstawione przed nami cele – powiedziała Božica Mujović tuż po parafowaniu umowy.

W minionym sezonie rozegrała 20 spotkań w których notowała średnio po 12.5 punktów oraz po 5 zbiórek i asyst.

W Wiśle CANPACK Kraków występować będzie z numerem 11.

Božica Mujović jest zatem piątą zawodniczką po  Magdalenie Ziętarze, Leonor Rodríguez Giedrė Labuckienė i Maríi  Araújo, która w sezonie 2018/2019 reprezentować będzie barwy krakowskiej Wisły.

Skład Wisły CANPACK Kraków:
Krzysztof Szewczyk (trener)
#4 Leonor Rodríguez (PG/SG)
#7 Magdalena Ziętara (SG)
#11 Božica Mujović (PG)
#15 María Pérez Araújo (F/C)
#77 Giedrė Labuckienė (PF/C)

UDOSTĘPNIJ