Już w czwartek (tj. 31 stycznia, godz. 18:30) koszykarki Wisły CANPACK Kraków staną przed szansą awansu do 1/8 finału rozgrywek FIBA EuroCup Women. W minionym tygodniu krakowska Wisła pokonała Nantes Rezé Basket 87-67 i tym samym przed spotkaniem rewanżowym jest w bardzo komfortowej sytuacji mając w przewadze aż dwadzieścia punktów.

Tydzień temu we francuskim Rezé wiślaczki rozegrały kapitalny mecz wypracowując bardzo wysoką przewagę. O końcowym wyniku tego spotkania zadecydowała w szczególności druga kwarta, która podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zwyciężyły różnicą aż dwudziestu dwóch punktów – 39-17.

Najskuteczniejszą zawodniczą tego spotkania była Leonor Rodriguez, która zdobyła 15 punktów, o jedno „oczko” mniej zapisały na swoim koncie Jordin Canada i Mercedes Russell.

Do kolejnej fazy rozgrywek awansuje drużyna, która w dwumeczu zdobędzie więcej punktów. W przypadku awansu do 1/8 finału wiślaczki zmierzą się ze zwycięzcą tureckiego pojedynku – Çukurova Basketbo. W pierwszym meczu drużyna z Mersin pokonała Çukurova Beşiktaş JK 73-65.

UDOSTĘPNIJ