Już w najbliższy weekend przed koszykarkami Wisły Can-Pack Kraków dwa kolejne mecze 1/4 finału mistrzostw Polski. W Lublinie podopieczne Jose Hernandeza zmierzą się z miejscową Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS. Po porażce i zwycięstwie w Krakowie w rywalizacji play-off toczącej się do trzech wygranych mamy zatem remis 1-1.

– Przed nami dwa trudne mecze w Lublinie. By wygrać te mecze na parkiecie musimy walczyć o każdą piłkę – powiedział Jose Hernandez.

Ćwierćfinałowa rywalizacja rozpoczęła się zdecydowanie nie pomyśli krakowskiej Wisły, w minioną sobotę po zaciętym boju lepsze okazały się podopieczne Krzysztofa Szewczyka, które zwyciężyły różnicą pięciu punktów – 66-61. Ekipę z Lublina do zwycięstwa poprowadziło australijsko-amerykańsko-ukraińskie trio Tess Madgen, Asia Boyd i Kateryna Dorogobuzowa, który zdobył łącznie 42 punkty. W naszej drużynie znakomite zawody rozegrała Belgijska rozgrywająca Hind Ben Abdelkader, która zakończyła sobotnie spotkanie z dorobkiem dwudziestu punktów.

– Cały tydzień przygotowywałyśmy się pod kątem meczów w Lublinie. Chcemy wygrać oba wyjazdowe mecze. Musimy w pełni wykorzystać nasze atutu oraz mądrze bronić – powiedziała Agnieszka Szott-Hejmej.

Dzień później obie drużyny przystąpiły do kolejnego spotkania, podbudowane zwycięstwem nad mistrzyniami Polski lublinianki od samego początku niedzielnego pojedynku pokazały, że nie oddadzą wiślaczkom łatwo dwóch punktów. Kluczem do wygrania tego spotkania była gra obronna oraz „rozrzucenie” zdobyczy punktowych na większą liczbę zawodniczek, tak też się stało i po jedenastopunktowej wygranej (65-54) krakowianki doprowadziły do remisu 1-1.

Teraz rywalizacja przenosi się do województwa lubelskiego, gdzie obie drużyny spotkają się ponownie w sobotę (godz. 17:00) i niedzielę (godz. 18:00) w miejskiej hali im. Zdzisława Niedzieli. Jak podkreśla szkoleniowiec Białej Gwiazdy naszą drużynę czekają dwa ciężkie spotkania – Przed nami dwa trudne mecze w Lublinie. Będziemy musieli grać rozważnie od pierwszej do ostatniej minuty. Przez cały mecz musimy zagrać dobrze w defensywie oraz zrównoważyć grę pomiędzy naszymi obwodowymi jaki środkowymi zawodniczkami. By wygrać te mecze na parkiecie musimy walczyć o każdą piłkę – powiedział Jose Hernandez.

Podobnego zdania jest nasza Pani kapitan Agnieszka Szott-Hejmej, która wraz z Małgorzatą Misiuk obchodziła wczoraj urodziny. – Cały tydzień przygotowywałyśmy się pod kątem meczów w Lublinie. Chcemy wygrać oba wyjazdowe mecze, wiemy jednak, że zespół z Lublina postawi nam wysoko poprzeczkę – powiedziała Szott-Hejmej. – W Lublinie musimy zacząć mecze bardzo skoncentrowane i narzucić swój sty gry od pierwszej do ostatniej sekundy. Musimy w pełni wykorzystać nasze atutu oraz mądrze bronić. Zawsze powtarzam jaka obrona taki atak, jeśli to spełnimy to będzie dobrze – dodał kapitan Białej Gwiazdy.

Bezpośrednią transmisję z Lublina fani Białej Gwiazdy będą mogli śledzić w tym miejscu.

W przypadku, gdy po weekendowych meczach stan rywalizacji będzie w dalszym ciągu remisowy, decydujący piąty mecz play-off rozegrany zostanie w najbliższą środę (tj. 29 marca) o godzinie 18:00 w hali TS Wisła przy ul. Reymonta 22.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków
sobota godz. 18:00, niedziela 17:00

Terminarz 1/4 finału mistrzostw Polski:
18.03.2017 18:00 Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 61-66
19.03.2017 18:00 Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 65-54
25.03.2017 17:00 Pszczółka AZS-UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków
26.03.2017 18:00 Pszczółka AZS-UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków
====================
29.03.2017 18:00 Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS-UMCS Lublin

1/4 finału mistrzostw Polski:
1KS Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia 61-52, 74-79 (1-1)
Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 65-54, 61-66 (1-1)
Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 67-68, 75-67 (1-1)
InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 70-59, 84-82 (2-0)

UDOSTĘPNIJ