Amerykańska rozgrywająca Wisły Kraków sezon 2019/2020 może zaliczyć do bardzo udanych. Wiślaczka w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach ekstraklasowych spisywała się znakomicie, o czym świadczą jej indywidualne statystyki.

Chloe Wells w klasyfikacji strzelców uplasowała się na czwartej pozycji z 337 punktami na koncie. Pod względem asyst i przechwytów Wells była najlepszą zawodniczką w lidze notując średnio 6.7 asyst i 3 przechwyty.

– Czuję się świetnie będąc najlepszą asystującą i przechwytującą zawodniczką w lidze, lidze, która jest dla mnie najmocniejszą, w jakiej dotychczas grałam. W rozgrywkach brało udział wiele zawodniczek, które grają w WNBA oraz swoich kadrach narodowych, więc jestem dumna z faktu, bycia liderką w tych dwóch kategoriach. Ciężko pracowałam nad wypracowaniem dobrego prowadzenia piłki, nad podejmowaniem dobrych dla drużyny decyzji. Ciężka praca popłaca, więc czuję się świetnie – powiedziała Chloe Wells. – Specjalne podziękowania dla moich koleżanek z drużyny, które kończyły moje podania oraz za trenerów, którzy umożliwili mi w tym sezonie grę na wysokim poziomie – dodała Chloe Wells.

Chloe Wells, która do krakowskiej Wisły przeniosła się z DSK Basketball Nymburk z Białą Gwiazdą na piersi wystąpiła łącznie w 30 spotkaniach, na parkiecie spędziła blisko 950 minut zdobywając  446 punktów, 195 asyst, 123 zbiórki i 77 przechwytów.

W rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet Chloe Wells notowała średnio w meczu 16 punktów, 6.7 asyst i 3 przechwyty.

Rekordy Chloe Wells:
– 37 eval w meczu z Energą Toruń
– 29 punktów w meczu z Energą Toruń
– 12 asyst w meczu z Politechniką Gdańską

UDOSTĘPNIJ