Ćwierćfinały czas rozpocząć!

Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet wkraczają w kolejny etap – już we wtorek i środę rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania 1/4 finału mistrzostw Polski. Naprzeciw Wisły CANPACK Kraków stanie ekipa InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną już w najbliższy wtorek i środę w hali przy ulicy Reymonta 22. Następnie rywalizacja tocząca się do trzech zwycięstw przeniesie się do Gorzowa Wlkp. Bezpośrednią transmisję z Krakowa przeprowadzi Wisła.TV. Stream dostępny będzie w tym miejscu.

W sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi Kobiet obie drużyny spotykały się na parkiecie dwukrotnie. Pod koniec listopada Wisła CANPACK Kraków pokonała na wyjeździe gorzowski AZS 64-56. W spotkaniu rewanżowym, które rozegrano w marcu w Krakowie również zwyciężyły wiślaczki – 75-63. W obu spotkaniach najskuteczniejszą zawodniczką teamu spod Wawelu była Leonor Rodriguez, która zanotowała w pierwszym spotkaniu 21 punktów a w drugim 26.

W drużynie prowadzonej przez Dariusza Maciejewskiego najskuteczniejszy jest amerykańsko-australijski duet Carolyn SwordsNatalie Hurst, pierwsza z nich notuje średnio 15 punktów i 9 zbiórek na mecz, druga 14.2 punktów i 3.6 zbiórek.

Plan 1/4 finału (mecz 1):
18:00 Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia
18:00 Wisła CANPACK Kraków – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.
19:00 CCC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
19:00 Energa Toruń – 1KS Ślęza Wrocław

UDOSTĘPNIJ