Od piątku do niedzieli w Gdyni rozgrywany będzie turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet. W Gdynia Arena o trofeum poza Wisłą CANPACK Kraków powalczy Basket 90 Gdynia, Ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz CCC Polkowice i AZS Politechnika Korona Kraków.

Turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet rozpocznie się w piątek od meczów ćwierćfinałowych w których to Ślęza Wrocław zmierzy się z Artego Bydgoszcz a Basket 90 Gdynia z AZS Politechniką Koroną Kraków. Zwycięzcy tych spotkań uzupełnią pary półfinałowe w których na rywali czeka już krakowska Wisła CANPACK i CCC Polkowice – drużyny uczestniczące w rozgrywkach Euroligi Kobiet rozpoczynają pucharową rywalizację od fazy półfinałowej.

Wiślaczki do Gdyni jadą, aby obronić wywalczony przed rokiem puchar, przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku wiślaczki pokonując w półfinale AZS Gorzów Wielkopolski 79-63 i finale Ślęzę Wrocław 63-62 sięgnęły po trofeum. – Zbliża się Final Six Pucharu Polski co oznacza walkę o pierwsze trofeum w tym sezonie. W zeszłym sezonie udało nam się wygrać turniej przed własną publicznością więc teraz po cichu liczymy na taki sam efekt końcowy. Jednak aby osiągnąć cel postawiony przed rozpoczęciem sezonu najpierw trzeba wygrać mecz półfinałowy i na tym się skupiamy – powiedziała Magdalena Ziętara, kapitan Wisły CANPACK Kraków.

– Jestem dobrej myśli, ostatnie spotkania pokazały, że jesteśmy w niezłej dyspozycji i jeśli tylko podchodzimy wystarczająco skoncentrowane i zaangażowane do meczów to możemy wygrać z każdym – dodała Ziętara.

Jakie rozstrzygnięcia ćwierćfinałowe typuje nasza kapitan? – Jeśli miałabym typować to pary półfinałowe uzupełnią drużyny z Gdyni i Wrocławia. Czy tak też będzie? Tego dowiem się już w piątkowy wieczór.

Dla Wisły CANPACK Kraków będzie to walka o czternaste pucharowe trofeum, pierwszy Puchar Polski wiślaczki zdobyły w 1959 roku, ostatni w 2017.

Wszystkie spotkania transmitowane będą online, mecz finałowy będzie można dodatkowo obejrzeć na antenie TVP Sport.

Plan turnieju finałowego:

ćwierćfinały (piątek)
17:00 Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz
19:30 Basket 90 Gdynia – AZS Politechnika Korona Kraków

półfinały (sobota)
17:00 CCC Polkowice – Ślęza/Artego
19:30 Wisła CANPACK Kraków – Gdynia/Korona Kraków

finał – niedziela, godzina 18:30

UDOSTĘPNIJ