Już w środę rozpocznie się rywalizacja o brązowy medal mistrzostw Polski! W rywalizacji toczącej się do trzech zwycięstw naprzeciw Wisły CANPACK Kraków staną aktualne mistrzynie – koszykarki Wisły CANPACK Kraków. Początek środowego spotkania zaplanowano na godzinę 19 a bezpośrednią transmisję z hali przy ulicy Reymonta przeprowadzi Wisła.TV. Wstęp na ten mecz będzie darmowy.

Transmisja dostępna będzie w tym miejscu >>

Rywalizacja o brązowy medal toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, drugie spotkanie zaplanowano już na piątek. Mecz we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 19. W przypadku remisu decydujące starcie będzie miało miejsce w niedzielę w Krakowie (godzina 15:30).

W obecnym sezonie obie drużyny spotykały się na parkiecie dwukrotnie, bilans tych spotkań jest zdecydowanie na korzyść podopiecznych Krzysztofa Szewczyka, które oba mecze wygrały. W grudniowym meczu krakowianki zwyciężyły 74-65 a w spotkaniu rewanżowym rozegranym we Wrocławiu pod koniec marca 71-70. Zdecydowanie najlepszą wiślaczką w tych spotkaniach była Amerykańska środkowa Cheyenne Parker, która zanotowała łącznie 45 punktów, po 25 „oczek” zapisały na swoim koncie Maurita Reid i Leonor Rodriguez.

Patrząc na drużynę gości to niewątpliwie bardzo mocną zawodniczką jest powracająca po kontuzji Marissa Kastanek, która notuje średnio 13.6 punktów na mecz. Niewiele gorzej spisuje się Sharnee Zoll Norman ze średnią 12.3 punktów czy też Elina Dikeoulakou zdobywająca po 11.1 punktów. Nasza drużyna nie może również zapomnieć o takich zawodniczkach jak Tijana Ajduković czy Kourtney Teffers, które potrafią na parkiecie sporo „namieszać”.

Terminarz meczów o brązowy medal:
mecz 1 – 25 kwietnia (środa, godz. 19:00), Kraków
mecz 2 – 27 kwietnia (piątek, godz. 19:00), Wrocław
Ew. mecz 3 – 29 kwietnia (niedziela, godz. 15:30), Kraków

Do zobaczenia w hali przy #R22! Wstęp na mecz będzie darmowy.

UDOSTĘPNIJ