Sobota była drugim dniem rozgrywanego w hali TS Wisła Międzynarodowego Turnieju o Pucharu Prezesa CANPACK.

W sobotę obył się również konkurs rzutów za 3 punkty, najlepszą strzelczynią okazała się Darxia Morris z Good Angels Košice (więcej o konkursie).

więcej informacji o turnieju >>

W pierwszym spotkaniu Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała MBK Ružomberok 57-42.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – MBK Ružomberok 57-42 (12-14, 19-4, 15-4, 11-20)
statystyki >>
galeria zdjęć >>

Lublin: Feyonda Fitzgerald 22, Dominika Poleszak 9, Martyna Cebulska 8, Kateryna Dorogobuzova 7, Dorota Mistygacz 5, Dajana Butulija 4, Marta Jujka 2, Aleksandra Kędzierska 0, Agata Dobrowolska 0.

MBK: Cassandra Brown 12, Miroslava Mištinová 11, Taijah Campbell 6, Pauline Diawakana 5, Petra Bartánusová 2, Alexandra Belušová 0, Olha Yatskovets 0, Alica Moravcikova 0.

W drugim sobotnim meczu Good Angels Košice ograło Basket 90 Gdynia 70-57 plasując się ostatecznie na pierwszym miejscu grupy A.

Good Angels Košice – Basket 90 Gdynia 70-57 (18-15, 19-9, 11-10, 22-23)
statystyki >>
galeria zdjęć >>

Košice: Barbora Bálintová 15, Romana Stehlíková 10, Daugilé Šarauskaitė 10, Darxia Morris 10, Marta Páleníková 7, Dominika Deptová 6, Zuzana Žirková 4, Anna Jurčenková 4, Devereaux Peters 4, Katarína Knappová 0.

Gdynia: Anna Makurat 13, Aneta Kotnis 11, Sofija Aleksandravicius 9, Amalia Rembiszewska 8, Anna Jakubiuk 5, Kristine Vitola 5, Aldona Morawiec 4, Jelena Skerovic 2, Kamila Podgórna 0.

Na zakończenie sobotnich zmagań Pszczółka AZS UMCS Lublin zmierzyła się z Artego Bydgoszcz. Po niezwykle zaciętym spotkaniu lepsze okazały się lublinianki, które zwyciężyły 66-65 zajmując się tym samym na pierwszym miejscu grupy B.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 66-65 (18-13, 24-20, 11-10, 13-22)
statystyki >>
galeria zdjęć >>

Lublin: Feyonda Fitzgerald 17, Dajana Butulija 16, Marta Jujka 14, Kateryna Dorogobuzova 9, Martyna Cebulska 5, Dorota Mistygacz 2, Dominika Poleszak 2, Agata Dobrowolska 1.

Bydgoszcz: Julie McBride 26, Jennifer ONeil 12, Denesha Stallworth 11, Elżbieta Międzik 8, Dragana Stankovic 4, Julia Adamowicz 2, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Agnieszka Szott-Hejmej 0, Karolina Poboży 0.

Grupa A:

#DrużynaMeczePktWPWyjazd+-Zw/MStosunek
124201-0123921.0001.3370
223110-01001160.5000.8621
322020-21201350.0000.8889

Grupa B:

#DrużynaMeczePktWPDomWyjazd+-Zw/MStosunek
124202-00-01231071.0001.1495
223110-01-11341160.5001.1552
322020-10-1921260.0000.7302

Plan niedzielnych meczów:
10:00 Basket 90 Gdynia – MBK Ružomberok – mecz o 5. miejsce
12:00 Wisła CANPACK Kraków – Artego Bydgoszcz – mecz o 3. miejsce
14:00 Good Angels Košice – Basket 90 Gdynia – mecz o 1. miejsce

UDOSTĘPNIJ