W sobotę i niedzielę rozegrane zostały wszystkie mecz 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Krakowska Wisła w wyjazdowym meczu odniosła pewne zwycięstwo nad Energą Toruń 111-58. Najlepszą zawodniczką kolejki została Chloe Wells, która zdobyła 21 punktów, 10 przechwytów i 9 asyst.

Najlepsze zawodniczki 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:
Chloe Wells (Wisła Kraków): 21 punktów, 9 asyst, 10 przechwytów, eval 37
Ginette Mfutila (Enea Poznań): 31 punktów, 17 zbiórek, eval 36
Elżbieta Międzik (Artego Bydgoszcz): 24 punkty, 6 zbióek, 6 asyst, eval 31
Laura Miškinienė (Artego Bydgoszcz): 23 punkty, 8 zbiórek, 1 blok, eval 29
Katarina Vucković (Widzew Łódź): 21 punktów, 11 zbióre, eval 24

Energa Toruń – Wisła Kraków 58-111 (3-25, 23-34, 15-31, 17-21)

Energa Toruń: Nina Dedić 16, Marta Dobrowolska 16, Marta Urbaniak 11, Karolina Podkańska 7, Zuzanna Urban 6, Marta Wieczyńska 2.

Wisła Kraków: Chloe Wells 21 (9as., 10prz.), Krystal Vaughn 19 (5zb.), Gabija Meškonytė 13 (6zb., 6as.), Kadri-Ann Lass 12, Anna Jakubiuk 11 (5zb.), Katarzyna Trzeciak 11 (7zb., 4prz,), Magdalena Ziętara 10 (8as.), Łucja Grzenkowicz 10, Bożena Puter 4, Aleksandra Owca 0.

AZS Uniwersytet Gdański – Arka Gdynia 55-73 (17-26, 12-20, 9-13, 17-14)

Uniwersytet Gdański: Gabrielle Rae Ortiz 10, Angelika Kuras 13, Jastina Kosalewicz 12, Karolina Formella 11, Paulina Kuras 2, Żaneta Szczęśniak 3, Agata Stępień 2, Taijah Campbell 2, Karina Szczurewska 0.

Arka Gdynia: Marie Gülich 17, Marissa Kastanek 14, Rebecca Allen 10, Maryia Papova 8, Amalia Rembiszewska 8, Sonja Greinacher 6, Angelika Slamova 4, Anna Wińkowska 4, Kamila Podgórna 2, Julia Niemojewska 0, Joanna Grymek 0.

CCC Polkowice – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 69-59 (17-12, 19-17, 13-13, 20-17)

CCC Polkowice: Ana-Maria Filip 21, Denesha Stallworth 12, María Conde 11, Artemis Spanou 11, Danielle Robinson 7, Weronika Gajda 4, Monika Naczk 3, Miljana Bojović 0.

Pszczółka Lublin: Alexis Peterson 20, Jovana Popović 14, Giedrė Labuckienė 13, Agnieszka Szott-Hejmej 7, Ama Degbeon 5, Zuzanna Sklepowicz 0, Julia Adamowicz 0, Anna Pawłowska 0, Olga Trzeciak 0.

CosinusMED Widzew Łódź – Enea AZS Poznań 75-83 (16-21, 20-22, 17-18, 22-22)

Widzew Łódź: Julia Drop 27, Katarina Vucković 21, Ewelina Gala 12, Monika Jasnowska 6, Arina Bilotserkivska 6, Klaudia Gertchen 3, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0.

Enea Poznań: Ginette Mfutila 31, Aleksandra Pawlak 17, Keondria Calloway 16, Martyna Pyka 9, Lea Miletic 5, Aleksandra Parzeńska 4, Milana Zivadinovic 1, Karolina Stefańczyk 0, Daria Stelmach 0.

Artego Bydgoszcz – 1KS Ślęza Wrocław 81-59 (30-16, 18-11, 14-17, 19-15)

Artego Bydgoszcz: Elżbieta Międzik 24, Laura Miškinienė 23, Karolina Poboży 13, Karina Michałek 7, Brianna Kiesel 6, Jennifer O’Neill 5, Kateryna Rymarenko 3.

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 17, Britney Jones 11, Nevena Jovanovic 9, Ana Pocek 8, Dominika Owczarzak 8, Abigail Glomazic 4, Agata Dobrowolska 2, Kinga Piędel 0, Patrycja Klatt 0.

Enea Gorzów Wlkp – DGT Politechnika Gdańska 92-57 (24-15, 26-9, 23-15, 19-18)

Gorzów Wlkp.: Annamaria Prezelj 20, Kahleah Copper 15, Chloe Jackson 12, Wiktoria Keller 12, Zhosselina Maiga 10, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Cheridene Green 8, Laura Juskaite 7, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0.

Politechnika Gdańska: Martyna Koc 19, Presley Hudson 17, Jenna Smith 5, Agata Ostrowska 3, Klaudia Niedźwiedzka 4, Sylwia Bujniak 4, Marianna Duszkiewicz 3, Alice Nayo 2, Agnieszka Haryńska 0, Karolina Strzelczyk 0.

UDOSTĘPNIJ