W miniony weekend rozegrano wszystkie mecz 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Krakowska Wisła z bilansem trzech zwycięstw i czterech porażek plasuje się w tabeli na ósmej pozycji.

Najlepsze zawodniczki 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Jenna Smith (Politechnika Gdańsk): 18 punktów, 13 zbiórek, eval – 28
Katarina Vucković (Widzew Łódź): 27 punktów, 12 zbiórek, eval – 26
Chloe Wells (Wisła Kraków): 17 punktów, 7 asyst, 6 przechwytów, eval – 26
Laura Miškinienė (Artego Bydgoszcz): 20 punktów, 7 zbiórek, eval – 24
Lea Miletic (AZS Poznań): 20 punktów, 4 zbiórki, eval – 24

Politechnika Gdańska – Widzew Łódź 70-67 (16-12, 15-27, 17-17, 22-11)

Politechnika Gdańska: Jenna Smith 18, Sylwia Bujniak 16, Presley Hudson 11, Martyna Koc 7, Alice Nayo 8, Marianna Duszkiewicz 4, Klaudia Niedźwiedzka 4, Karolina Strzelczyk 2, Agnieszka Haryńska 0.

Widzew Łódź: Katarina Vucković 27, Julia Drop 15, Ewelina Gala 12, Klaudia Gertchen 7, Arina Bilotserkivska 4, Monika Jasnowska 2, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0.

Enea AZS Poznań – AZS Uniwersytet Gdański 68-65 (19-25, 17-12, 16-11, 16-17)

AZS Poznań: Lea Miletic 20, Keondria Calloway 12, Ginette Mfutila 8, Milana Zivadinovic 7, Martyna Pyka 7, Aleksandra Parzeńska 4, Marta Nowicka 3, Karolina Stefańczyk 3, Marta Wdowiuk 2, Liliana Banaszak 2.

Uniwersytet Gdański: Olena Samburska 21, Paulina Kuras 18, Jastina Kosalewicz 10, Żaneta Szczęśniak 7, Gabrielle Rae Ortiz 4, Angelika Kuras 3, Agata Stępień 2, Karolina Formella 0.

Wisła Kraków – Pszczółka Lublin 52-70 (11-17, 11-24, 21-20, 9-9)

Wisła Kraków: Krystal Vaughn 17, Chloe Wells 17, Magdalena Ziętara 6, Gabija Meškonytė 5, Katarzyna Trzeciak 3, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 2, Bożena Puter 0, Anna Jakubiuk 0.

Pszczółka Lublin: Alexis Peterson 20, Giedrė Labuckienė 10, Briana Day 8, Zuzanna Sklepowicz 8, Ama Degbeon 8, Julia Adamowicz 6, Jovana Popović 7, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Anna Pawłowska 0, Olga Trzeciak 0.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 67-62 (19-13, 20-17, 13-19, 15-13)

Artego Bydgoszcz: Laura Miškinienė 20, Brianna Kiesel  11, Kateryna Rymarenko 11, Jennifer O’Neill 10, Elżbieta Międzik 7, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 2.

CCC Polkowice: Weronika Gajda 19, Danielle Robinson 15, Ana-Maria Filip 10, Artemis Spanou 8, Miljana Bojović 6, Denesha Stallworth 4, Monika Naczk 0.

1KS Ślęza Wrocław – Arka Gdynia 58-63 (18-17, 14-19, 8-19, 18-8)

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 15, Ana Pocek 13, Dominika Owczarzak 13, Daria Marciniak 7, Nevena Jovanovic 5, Abigail Glomazic 3, Britney Jones 2, Agata Dobrowolska 0.

Arka Gdynia: Marissa Kastanek 14, Maryia Papova 13, Rebecca Allen 10, Marie Gülich 10, Barbora Balintova 5, Sonja Greinacher 4, Amalia Rembiszewska 3, Angelika Slamova 2, Paulina Misiek 2, Kamila Podgórna 0.

Energa Toruń – Enea Gorzów Wlkp. 61-90 (13-22, 21-30, 10-20, 17-18)

Energa Toruń: Latoya Williams 15, Naomi Davenport 14, Maja Šćekić 10, Nina Dedić 8, Karolina Podkańska 6, Emilia Tłumak 5, Tatiana Grigoreva 3, Marta Dobrowolska 0.

Enea Gorzów Wlkp.: Kahleah Copper 23, Laura Juskaite 18, Annamaria Prezelj 14, Zhosselina Maiga 13, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Cheridene Green 7, Katarzyna Dźwigalska 6, Wiktoria Keller 0, Karolina Matkowska 0.

UDOSTĘPNIJ