Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków została Ewelina Kobryn! Wychowanka krakowskiej Wisły wraca zatem pod Wawel po czterech latach gry za granicą. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2016/2017.

– Ewelina Kobryn jest jedną z najlepszych zawodniczek w Europie. Jest bardzo dobrą strzelczynią, znakomitą zbierającą a do tego posiada ogromne doświadczenie, które przyda się naszej drużynie. Jej obecność w Wiśle Can-Pack Kraków zdecydowanie wzmocni siłę podkoszową naszej drużyny – powiedział trener Wisły Can-Pack Kraków Jose Ignacio Hernandez.

Ewelina Kobryn urodziła się 7 maja 1982 w Tarnobrzegu, mierzy 193 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowej. Przygodę z profesjonalną koszykówką rozpoczęła w 2003 roku reprezentując Wisłę Can-Pack Kraków, po udanym sezonie kolejne cztery lata spędziła nad morzem występując w Lotosie Gdynia. Kolejnym etapem w zawodowej karierze Eweliny Kobryn był powrót do Krakowa gdzie w latach 2007-2012 z powodzeniem reprezentowała nasz klub.

Po zakończeniu sezonu 2011/2012 Ewelina Kobry przeniosła się do Rosji gdzie przez dwa sezony grała dla UMMC Ekaterinburg. Ostatni sezon nasza wychowanka spędziła w tureckim Fenerbahce Stambuł i hiszpańskiej Salamance. W międzyczasie za oceanem w lidze WNBA reprezentowała Phoenix Mercury i Seattle Storm.

W minionym sezonie Ewelina Kobry w barwach Fenerbahce Stambuł oraz Avenida Salamanca notując średnio 5.7 punktów i 4.7 zbiórek.

W Wiśle Can-Pack Kraków Kobryn występować będzie z nr 11.

UDOSTĘPNIJ