Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką Wisły CANPACK Kraków została Farhiya Abdi. Kontrakt obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2017/2018.

Farhiya Abdi urodziła się 31 maja 1992 roku, reprezentantka Szwecji, mierzy 188 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji niskiej skrzydłowej. W sezonie 2014/2015 Abdi broniąc barw Wisły CANPACK Kraków wywalczyła mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

– Wspaniale, że wracam do Krakowa! Jestem niezmiernie podekscytowana. Zawsze kochałam to miasto i tą wspaniałą publiczność – powiedział tuż po złożeniu podpisu pod umową nasza nowa zawodniczka.

Po odejściu z Krakowa poza grą w WNBA Farhiya Abdi reprezentowała barwy tureckiego Basketbolu Gelistirenler, Mersin Buyuksehir Belediye oraz izraelskiego Maccabi Bnot Ashdod.

Obecny sezon Abdi rozpoczęła w hiszpańskim CB Avenida Salamanka, w rozgrywkach ligowych i euroligowych wystąpiła łącznie w 13 meczach, na parkiecie spędzała średnio 15 minut notując w tym czasie 5 punktów i 2 zbiórki.

W Wiśle CANPACK Kraków Farhiya Abdi występować będzie z numerem 13.

 

UDOSTĘPNIJ