Turniej Final Six Pucharu Polski Kobiet odbędzie się od 29 do 31 stycznia w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Znani są już wszyscy uczestnicy turnieju oraz ceny biletów, które będzie można kupić na stronie kupbilet.pl.

W turnieju wezmą udział: Wisła Can-Pack Kraków (uczestnik Euroligi), Pszczółka AZS UMCS Lublin (gospodarz), MKS Polkowice, Ślęza Wrocław oraz Artego Bydgoszcz (trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w tabeli oprócz wymienionych wcześniej). Stawkę uzupełni AZS Uniwersytet Warszawski, czyli najlepsza drużyna, według stosunku zwycięstw do rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednich meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicy małych punktów i większej liczby zdobytych małych punktów, w tabeli 1 Ligi Kobiet według stanu na 14 grudnia 2015 r.

Turniej Final Six zostanie rozegrany od piątku 29 stycznia do niedzieli 31 stycznia w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie, a współorganizatorem będzie miejscowa Pszczółka AZS UMCS. Klub wcześniej doskonale sprawdził się jako współorganizator ostatniego Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet.

W piątek zostaną rozegrane ćwierćfinały, bez udziału Wisły Can-Pack i Pszczółki AZS UMCS Lublin. Sobota to czas półfinałów, a w niedzielę na kibiców będzie czekał wielki finał Pucharu Polski Kobiet. Losowanie par odbędzie się w poniedziałek 21 grudnia o godz. 12.00 w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki.

Bilety na jeden dzień będą kosztowały 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne), natomiast karnety na wszystkie dni rywalizacji dostępne będą w cenie 12 zł (ulgowe) oraz 25 zł (normalne). Można je kupić poprzez stronę kupbilet.pl oraz w kasach hali w dniu meczu.

W poprzednim sezonie turniej Final Six odbył się w Artego Arenie w Bydgoszczy. W finale Wisła Can-Pack Krakówpokonała Energę Toruń 84:75. MVP finału została Jantel Lavender z Wisły Can-Pack, a do pierwszej piątki oprócz niej trafiły także Cristina Ouvina, Maurita Reid, Allie Quigley i Agnieszka Fikiel.

UDOSTĘPNIJ