Kolejną zawodniczką, którą zobaczymy w składzie Wisły CANPACK Kraków jest Giedrė Labuckienė. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2018/2019.

Giedrė Labuckienė urodziła się 15 lipca 1990 roku w litewskich Możejkach, mierzy 192 centymetry wzrostu i występuje na pozycji silnej skrzydłowej/środkowej.

– Przedłużenie umowy z Giedrė wpisuje się w koncepcje zachowania trzonu drużyny z zeszłego sezonu. Jest to niezwykle pożyteczna, pracowita zawodniczka, która często robi takie niewidoczne rzeczy na parkiecie. Kontrakt z nią zapewnia nam dobra defensywę oraz etykę pracy, jakiej oczekujemy od zawodniczek zagranicznych – powiedział szkoleniowiec Białej Gwiazdy Krzysztof Szewczyk.

– Jestem bardzo zadowolona z przedłużenie umowy z Wisłą CANPACK. Cieszę się, że będę kontynuowała swoją karierę w tym pięknym mieście oraz w tak dobrze zarządzanym klubie. Po ostatnim sezonie czuję pewien niedosyt, jestem przekonana, że w przyszłym sezonie osiągniemy postawione przed nami cele – powiedziała po złożeniu podpisu pod umową Giedrė Labuckienė.

W minionym sezonie wystąpiła w 47 oficjalnych meczach Wisły CANPACK Kraków. Na parkiecie spędzała średnio 23 minuty notując w tym czasie 8.6 punktów i 6.5 zbiórek.

W Wiśle CANPACK Kraków występować będzie z numerem 77.

zobacz także:
– Pani Kapitan zostaje w Krakowie!
– Krzysztof Szewczyk na dłużej z Wisłą CANPACK!

UDOSTĘPNIJ