Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że w sezonie 2018/2019 funkcję asystenta trenera Krzysztofa Szewczyka pełnić będą Wojciech Eljasz-Radzikowski i Jordi Aragonés.

Dla Jordiego Aragonésa będzie to siódmy sezon w teamie spod Wawelu. Hiszpan do krakowskiej Wisły dołączył w 2009 roku, pełniąc funkcję asystenta trenera i trenera przygotowania motorycznego w latach 2009-2013 i ponownie od 2015 roku. Z Wisłą CANPACK Kraków wywalczył min. trzy mistrzostwa Polski, dwa wicemistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski, Super Puchar Polski, awans do Final Four i Final Eight Euroligi Kobiet oraz awans do 1/4 finału Euroligi Kobiet i Pucharu FIBA.

– Jestem szczęśliwy z pozostania w Wiśle na kolejny sezon. Chciałbym podziękować za zaufanie, Wisłę Kraków mam w sercu a w Polsce, w Krakowie czuję się jak w domu – powiedział Jordi Aragonés. – Jestem przekonany, że następny sezon będzie zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu i że sięgniemy po postawione cele – dodał Aragonés.

Wojciech Eljasz-Radzikowski urodził się 9 marca 1985 roku w Krakowie, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, magister Wychowania Fizycznego, obecnie wykładowca Politechniki Krakowskiej. Dotychczas trener AZS Politechniki Korony Kraków z którą wywalczył awans do pierwszej ligi zostający następnie wybrany najlepszym trenerem sezonu zasadniczego 1 Ligi Kobiet.

– Bardzo się cieszę z podpisania umowy z Wisłą CANPACK Kraków. Odchodząc z klubu parę lat temu jako zawodnik zawsze wiedziałem, że kiedyś tu wrócę na ławkę trenerska. Nie wiedziałem, że nastąpi to tak szybko – powiedział Wojciech Eljasz-Radzikowski. – Wierze, że zrealizujemy postawione przed nami cele a kibice będą mieli sporo radości z gry naszego zespołu – dodał nowy trener Wisły CANPACK Kraków.

UDOSTĘPNIJ