W poniedziałkowe przedpołudnie poznaliśmy przeciwników z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w fazie grupowej Euroligi Kobiet. Mistrzynie Polski w grupie A rywalizować będą z z Fenerbahce Stambuł (Turcja), ZVVZ USK Praga (Czechy), Dynamo Kursk (Rosja), Famila Schio (Włochy), BLMA Montpellier (Francja), Mersin Buyuksehir (Turcja), CMB Cargo Uni Gyor (Węgry).

– Fenerbahce, Praga i Kursk są zdecydowanymi faworytami grupy A, myślę że mają oni większy potencjał od pozostałych drużyn. Nie będzie nam łatwo powtórzyć zeszłoroczny sukces jakim był awans do najlepszej ósemki, nie oznacza to jednak że nie będziemy walczyć – powiedział trener Wisły Can-Pack Kraków Jose Ignacio Hernandez.

– Mersin, Schio, Montpellier i Gyor będą dla nas przeciwnikami, których powinniśmy pokonać. Ten sezon euroligowy będzie niezmiernie interesujący. Naszym celem będzie walka na sto procent z każdym przeciwnikiem oraz próba awansu do kolejnej rundy. Nie będzie to łatwe w tej bardzo ciężkiej grupie jednak nie będziemy się poddawać! – dodał Hernandez.

UDOSTĘPNIJ