Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że kolejną zawodniczką Wisły CANPACK Kraków zakontraktowaną na sezon 2018/2019 została Justyna Żurowska-Cegielska.

Pełna energii, zmotywowana z głową nastawioną na walkę – wracam. Do domu, do przyjaciół, do miejsca, w którym osiągałam największe sukcesy w karierze – powiedziała tuż po podpisaniu umowy Justyna Żurowska-Cegielska. – Nie mogę doczekać się, aż przybiję wszystkim „piątki” po pierwszym spotkaniu. A jeszcze bardziej jak razem odśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” przed finałowymi meczami – tego życzę nam wszystkim, gdyż Wisła to miejsce, gdzie takie utwory brzmią wyjątkowo dumnie. Jaaaazda- do zobaczenia przy R22 – dodała Żurowska-Cegielska.

– Cieszę się, że Justyna dołączy do nas. Jest doświadczonym graczem, który wie jak zdobywa się tytuły z Wisłą CANPACK – powiedział trener krakowskiej Wisły Krzysztof Szewczyk. – Zakontraktowanie jej daje nam większe możliwości rotacji i umożliwi granie w różnych ustawieniach. Jest to niewątpliwie dla nas znaczący transfer – dodał Szewczyk.

Justyna Żurowska-Cegielska urodziła się 8 marca 1985 roku w Gryfinie, mierzy 188 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji silnej skrzydłowej. Justyna bardzo dobrze znana jest kibicom Wisły CANPACK Kraków – w latach 2012-2016 występowała z Białą Gwiazdą na piersi wywalczając trzy mistrzostwa Polski, dwa puchary Polski oraz awans do 1/4 finału rozgrywek euroligowych. Ponadto Justyna dwukrotnie wybierana była MVP finałów Basket Ligi Kobiet.

W Wiśle CANPACK Kraków Justyna Żurowska-Cegielska rozegrała do tej pory 188 oficjalnych meczów (ekstraklasa 123, Puchar Polski 7, Euroliga 57), notując średnio po 9 punktów.

W minionym sezonie Justyna reprezentowała barwy Artego Bydgoszcz – rozegrała 49 meczów grając średnio po 19 minut i notując 6 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

W Wiśle CANPACK Kraków występować będzie z numerem 8.

Justyna Żurowska-Cegielska jest zatem szóstą zawodniczką zakontraktowaną przez nasz klub na sezon 2018/2019, wcześniej parafowane zostały umowy z Magdaleną Ziętarą, Leonor Rodríguez, Giedrė Labuckienė i Maríą Araújo.

Skład Wisły CANPACK Kraków:
Krzysztof Szewczyk (trener)
#4 Leonor Rodríguez (PG/SG)
#7 Magdalena Ziętara (SG)
#8 Justyna Żurowska-Cegielska (PF)
#11 Božica Mujović (PG)
#15 María Pérez Araújo (F/C)
#77 Giedrė Labuckienė (PF/C)

UDOSTĘPNIJ