Amerykańska środkowa Krystal Vaughn została nową zawodniczką Wisły Kraków. Zawarta w dniu dzisiejszym umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2019/2020.

Krystal Lenette Vaughn urodziła się 8 września 1986 roku w Baltimore w stanie Maryland w USA, mierzy 185 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji środkowej. W minionym sezonie reprezentowała barwy włoskiej drużyny Gesam Gas Le Mura Lucca, wystąpiła w 23 oficjalnych meczach spędzając na parkiecie średnio 35 minut i notując w tym czasie 17.4 punktów oraz 7 zbiórek i 2 asysty.

– Jestem bardzo wdzięczna władzom klubu za danie mi możliwości gry w tak utytułowanym klubie jakim jest Wisła Kraków. Z niecierpliwością czekam, mam nadzieję, że na wspaniały sezon. Ciężka praca oraz zaangażowanie wszystkich zawodniczek na pewno poprowadzi nas do zwycięstw. Jestem bardzo podekscytowana, nie mogę się już doczekać przyjazdu do wspaniałego miasta Kraków – powiedziała po złożeniu podpisu pod umową nowa zawodniczka krakowskiej Wisły.

Krystal Vaughn ma za sobą bardzo ciekawą karierę sportową. Absolwentka uniwersytetu w Richmond w stanie Wirginia reprezentowała w przeszłości barwy min. Washington Mystics, Maccabi Tel Awiw, San Antonio Silver Star, Slavia Praga i DSK Basketball Nymburk. W ostatnim ze wspominanych klubów w sezonie 2017/2018 Vaughn miała możliwość gry z naszą nową rozgrywającą Chole Wells.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

📝🏀 Z ligi włoskiej do Polski – @krys_inspire 🇺🇸 nową zawodniczką Wisły Kraków‼️ 🔵⚪️🔴

Post udostępniony przez Wisła CANPACK Kraków (@wislabasket)

W Wiśle Kraków Krystal Vaughn występować będzie z numerem 1.

Aktualny skład Wisły Kraków na sezon 2019/2020:
1. Krystal Vaughn
7. Magdalena Ziętara
16. Katarzyna Trzeciak
17. Gabija Meškonytė
20. Chloe Wells
21. Anna Jakubiuk

UDOSTĘPNIJ