Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków porozumiało się z Leonor Rodríguez i przedłużona została umowa na występy w drużynie Wisły CANPACK Kraków w sezonie 2018/2019!

Leonor Rodríguez Manso urodziła się 21 października 1991 roku w Las Palmas de Gran Canaria, mierzy 180 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji rzucającego obrońcy. „Leo” z krakowską Wisłą związana jest od minionego sezonu.

– Cieszę się z przedłużenia umowy z Leo. Pozwoliło to nam zachować trzon drużyny. Wiadomo, że jest niewiele europejskich zawodniczek, które są w stanie zapewnić takie zdobycze punktowe – a my właśnie jedną z nich podpisaliśmy – nie krył zadowolenia trener Wisły CANPACK Kraków Krzysztof Szewczyk.

– Jestem szczęśliwa z przedłużenia umowy, cieszę się, że będą mogła dalej bronić barw Wisły CANPACK Kraków. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się osiągnąć cele, których oczekuje od nas klub i fani – powiedziała po złożeniu podpisu pod umową Leonor Rodríguez.

W Wiśle CANPACK Kraków rozegrała do tej pory 57 meczów (33 – Energa Basket Liga Kobiet, 2 – Puchar Polski, 14 – Euroliga, 8 – mecze kontrolne) na parkiecie spędzała średnio 31 minut notując w tym czasie 18 punktów oraz po 4 zbiórki i asysty. Rekordowy oficjalny mecz rozegrała podczas trzeciego spotkania ćwierćfinałowego Energa Basket Ligi Kobiet z gorzowskim AZSem, kiedy to zdobyła 30 punktów.

Hiszpanka jest kolejną zawodniczką po Magdalenie Ziętarze i Giedrė Labuckienė, która w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Wisły CANPACK Kraków. Niezmiennie Leonor będzie występować z numerem 4.

Skład Wisły CANPACK Kraków:
Krzysztof Szewczyk (trener)
#4 Leonor Rodríguez (PG/SG)
#7 Magdalena Ziętara (SG)
#77 Giedrė Labuckienė (PF/C)

W chwili obecnej trwają rozmowy z kolejnymi zawodniczkami, które znajdą się w składzie naszej drużyny. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

zobacz także:
– Giedrė Labuckienė pozostaje w Krakowie!
– Pani Kapitan zostaje w Krakowie!
– Krzysztof Szewczyk na dłużej z Wisłą CANPACK!

UDOSTĘPNIJ