Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką zakontraktowaną na sezon 2017/2018 została 31-letnia Jamajka Maurita Reid.

Maurita Reid urodziła się 17 lipca 1985 roku w Nowym Jorku, mierzy 172 centymetry wzrostu i występuje na pozycji rozgrywającej.

– Maurita spełnia wszystkie cechy jakie chcieliśmy znaleźć u gracza obwodowego: doświadczenie, chęć dzielenia się piłką, dobra obrona. Jak potrzeba umie wziąć na swoje barki odpowiedzialność za wynik. Nie bez znaczenia jest znajomość polskiej ligi. Myślę, że będzie ona bardzo ważną opcją naszego zespołu – powiedział trener Wisły Can-Pack Kraków, Krzysztof Szewczyk.

Reid profesjonalną grę w koszykówkę rozpoczęła w lidze uczelnianej NCAA gdzie reprezentowała uczelnię z Miami. Po raz pierwszy w Europie zagrała w szwedzkim Umea Comets w 2008 roku skąd przeniosła się do armeńskiego Hatis Yerevan. Po znakomitych występach jeszcze w trakcie sezony przeniosła się do Turcji, gdzie reprezentowała Tarsus Belediyesi. W sezonie 2010/2011 postanowiła zagrać w Polsce podpisując kontrakt z poznańskim MUKSem. Ze średnią 22 punktów na mecz bardzo szybko znalazła po zakończeniu sezonu pracę w chorwackim Gospicu. Następnie broniła barw Lupa Promotion Novi Zagreb i izraelskiego Elitzur Netanya (2012/2013). W sezonie 2013/2014 związała się umową z węgierskim PEAC-Pecs z którego to rok później przeniosła się do Energi Toruń.

Ostatnie dwa sezony spędziła w Artego Bydgoszcz będąc podstawową zawodniczkę teamu prowadzonego przez Tomasze Herkta.

W ostatnim sezonie Maurita Reid wystąpiła w 34 oficjalnych spotkaniach spędzając średnio na parkiecie 36 minut. W tym czasie notowała 15 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty.
W Wiśle Can-Pack Kraków Maurita występować będzie z numerem 10.

zobacz także:
Wicemistrzyni olimpijska zawodniczką Wisły Can-Pack
– Magdalena Ziętara zostaje w Krakowie!
– Dominika Owczarzak zawodniczką Wisły Can-Pack
– Krzysztof Szewczyk nowym trenerem Wisły Can-Pack!

UDOSTĘPNIJ