Foto: Matthew S. DeMaria/Tennessee Athletics

Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków została 24-letnia amerykańska rzucająca Meighan Sharee Simmons. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2016/2017.

Meighan Simmons urodziła się 25 stycznia 1992 w Fayetteville w USA, mierzy 175 cm wzrostu i występuje na pozycji rzucającej.

– Simmons jest szybką zawodniczką mogącą zdobywać wiele punktów. W minionym sezonie znakomicie prezentowała się w lidze włoskiej i liczę że po przejściu do Wisły Can-Pack poprawi jeszcze swoje osiągnięcia pomagając nam w walce zarówno w lidze polskiej jak i w europejskich pucharach – powiedział trener mistrzyń Polski – Jose Ignacio Hernandez.

W sezonie 2015/2016 Meighan Simmons rozegrała znakomity sezon w lidze włoskiej gdzie występowała w ekipie Umbertide – w 28 rozegranych spotkaniach notowała średnio 21,6 punktów, 4 zbiórki i po jednym przechwycie i bloku. Obecnie Simmons występuje za oceanem w zawodowej lidze WNBA reprezentując barwy Atlanty Dream.

Meighan Simmons jest absolwentką Uniwersytetu w Tennessee, gdzie notowała średnio 14,5 punktów. Po ukończeniu studiów Simmons reprezentowała kolejno New York Liberty i Seattle Storm.

Simmons w Wiśle Can-Pack Kraków występować będzie z numerem 10.

UDOSTĘPNIJ