Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków na sezon 2015/2016 została Amerykanka Devereaux Peters.

Devereaux Peters urodziła się 8 października 1989 roku w stanie Illinois, mierzy 188 cm wzrostu i występuje na pozycji silnej skrzydłowej lub środkowej.

Peters przygodę z profesjonalną koszykówką rozpoczęła na uczelni Notre Dame, z którą to w 2012 roku zajęła drugie miejsce w lidze uczelnianej NCAA będąc równocześnie wybrana najlepiej broniącą zawodniczką ligi. Po ukończeniu uczelni Devereaux Peters zadebiutowała w zawodowej lidze WNBA w barwach Minnesota Lynx z którym w 2013 roku wywalczyła mistrzostwo WNBA.

Poza grą w Stanach Zjednoczonych Peters występowała również w Le Mura Lucca (Włochy) oraz WBC Dynamo Novosibirsk (Rosja) skąd w lutym 2015 przeniosła się do hiszpańskiego Campus Promete.

W minionym sezonie Devereaux Peters wystąpiła w 35 oficjalnych meczach notując średnio 13.1 punktów, 8.4 zbiórek oraz 1.4 asyst i 2.5 przechwyty.

Wcześniej Wisła Can-Pack Kraków zakontraktowała na sezon 2015/2016 Laurę Nicholls, Cristinę Ouvinę, Magdalenę Ziętarę, Katerinę Zohnovą oraz Agnieszkę Szott-Hejmej i Yvonne Turner.

Kadra Wisły Can-Pack Kraków[table “8” not found /]

UDOSTĘPNIJ