W poniedziałkowe przedpołudnie w siedzibie FIBA Europe w niemieckim Freising odbyło się losowanie grup Euroligi Kobiet! Mistrzynie Polski – koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w grupie A rywalizować będą z Fenerbahce Stambuł (Turcja), ZVVZ USK Praga (Czechy), Dynamo Kursk (Rosja), Famila Schio (Włochy), BLMA Montpellier (Francja), Mersin Buyuksehir (Turcja), CMB Cargo Uni Gyor (Węgry).

– Fenerbahce, Praga i Kursk są zdecydowanymi faworytami grupy A, myślę że mają oni większy potencjał od pozostałych drużyn. Nie będzie nam łatwo powtórzyć zeszłoroczny sukces jakim był awans do najlepszej ósemki, nie oznacza to jednak że nie będziemy walczyć – powiedział trener Wisły Can-Pack Kraków Jose Ignacio Hernandez.

– Mersin, Schio, Montpellier i Gyor będą dla nas przeciwnikami, których powinniśmy pokonać. Ten sezon euroligowy będzie niezmiernie interesujący. Naszym celem będzie walka na sto procent z każdym przeciwnikiem oraz próba awansu do kolejnej rundy. Nie będzie to łatwe w tej bardzo ciężkiej grupie jednak nie będziemy się poddawać! – dodał Hernandez.

GRUPA A GRUPA B
1. Fenerbahce Stambuł (TUR) 1. UMMC Ekaterinburg (RUS)
2. ZVVZ USK Praga (CZE) 2. Nadezhda Orenburg (RUS)
3. Dynamo Kursk (RUS) 3. Tango Bourges Basket (FRA)
4. WISŁA CAN-PACK KRAKÓW 4. ESBVA-LM Villeneuve (FRA)
5. Famila Schio (ITA) 5. CB Avenida Salamanka (ESP)
6. BLMA Montpellier (FRA) 6. UE Sopron (HUN)
7. Mersin Buyuksehir (TUR) 7. CCC Polkowice (POL)
8. CMB Cargo Uni Gyor (HUN) 8. Hatay Buyuksehir (TUR)

Tak jak w sezonie 2015/2016 również i w najbliższym pierwsza faza rozgrywana będzie w dwóch ośmiozespołowych grupach, cztery najlepsze drużyny z obu grup awansują do ¼ finału (play-off). Drużyny z miejsc 5-6 automatycznie zostaną przeniesione do rozgrywek EuroCup. Zwycięzcy play-offów zagwarantują sobie udział w turnieju finałowym Final Four.

UDOSTĘPNIJ