Nantes Rezé będzie rywalem Wisły CANPACK Kraków w fazie 1/16 finału FIBA EuroCup Women. Francuzki w dwumeczu eliminacyjnym pokonały Energę Toruń 163-160 (86-79, 81-77).

Pierwsze spotkanie 1/16 finału rozegrane zostanie w Rezé w środę 23 stycznia o godzinie 19:30, rewanż odbędzie się w hali TS Wisła w czwartek 31 stycznia o godzinie 18:30.

Nantes Rezé miniony sezon zakończyło na ósmym miejscu. W obecnym sezonie ekipa prowadzona przez Emmanuela Coeureta z bilansem czterech zwycięstw i siedmiu porażek zajmuje we francuskiej ekstraklasie przedostatnie, jedenaste miejsce. W rozgrywkach FIBA EuroCup Women Nantes w fazie grupowej (grupa G) z bilansem trzech zwycięstw i porażek uplasowało się na miejscu trzecim.

Liderem drużyny z Francji jest amerykańska rzucająca Shaqwedia Wallace notująca średnio 15,4 punktów. Drugą strzelczynią Nantes jest hiszpańska rozgrywająca Ana Suarez ze średnią 12,8 punktów na mecz.

Zwycięzca dwumeczu Wisła CANPACK Kraków – Nantez Rezé zmierzy się w 1/8 finału FIBA EuroCup Women ze zwycięzcą tureckiego pojedynku – Çukurova Basketbol – Beşiktaş J.K.

UDOSTĘPNIJ