Wisła CANPACK Kraków czy Ślęza Wrocław? Mistrzynie czy aktualne wicemistrzynie Polski? Do kogo powędrują brązowe medale mistrzostw Polski? Przekonamy się o tym już w niedzielne popołudnie, trzecie decydujące starcie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W pierwszym spotkaniu krakowska Wisła CANPACK przez trzy kwarty kontrolowała przebieg meczu (49-43), ostatnia kwarta należała już jednak do wrocławianek, które zaczęły wykorzystywać błędy wykonywane przez podopieczne Krzysztofa Szewczyka. Ślęza Wrocław na niespełna dwie minut przed końcową syreną o celnym rzucie zza łuku Eliny Dikeoulakou objęła prowadzenie, którego już nie oddała. Wrocławianki zwyciężyły w Krakowie 66-62.

Dwa dni później rywalizacja przeniosła się do Wrocławia. Wisła CANPACK Kraków chcąc pozostać w grze musiała zwyciężyć na parkiecie przeciwnika – tak też się stało team spod Wawelu dosłownie zdeklasował rywali zwyciężając różnicą 30 (!) punktów (88-58). Już od pierwszej minuty gry wiślaczki postawiły wrocławiankom wysoką poprzeczkę, znakomita gra w obronie przy rewelacyjnej skuteczności dochodzącej nawet do 70% (z gry) pozwoliła nam po dziesięciu minutach gry wypracować jedenastopunktową przewagę (13-27). Druga „ćwiartka” była jeszcze lepiej rozegrana przez naszą drużynę i kolejne czternaście punków na „plusie” dało nam do przerwy prowadzenie 52-27. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie krakowianki krok po kroku, minuta po minucie zbliżały się to zwycięstwa. Trzecia kwarta wygrana 18-11 a czwarta przegrana 20-18 dała nam ostatecznie wysokie zwycięstwo 88-58.

Bezpośrednią transmisję z hali przy ulicy Reymonta 22 przeprowadzi Wisła.TV. Transmisja dostępna będzie w tym miejscu.

Wstęp na niedzielny mecz jest bezpłatny.