Przed nami II kolejka Basket Ligi Kobiet. W sobotę o godzinie 17. mistrzynie Polski zmierzą się ze Pszczółką AZS UMCS Lublin.

– Będzie to dla nas bardzo ważny mecz. Obecnie mam już dostępne wszystkie zawodniczki, zagramy więc w komplecie. Z każdym meczem chcemy rosnąć w siłę – Jose Ignacio Hernandez.

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Szewczyka w przerwie międzysezonowej przeszła zmiany kadrowe – w drużynie z Lublina nie zobaczymy już min. Leah Metcalf, która przeniosła się do francuskiej Toulousy, Jhasmin Player czy Agaty Szczepanik (Artego Bydgoszcz). Przed sezonem drużyna została wzmocniona min. amerykańską rozgrywającą Aliyyah Handford, nigeryjską środkową Uju Ugoką czy australijską rzucającą Tess Madgen.

Zanim rozpoczęty został sezon 2016/2017 Basket Ligi Kobiet Pszczółka AZS UMCS Lublin występująca również w lidze Wschodnio-Europejskiej (EEWBL) rozegrała trzy mecze w ramach tych rozgrywek wygrywając dwa z nich (wygrana z Tsmoki-Minsk 75-38 i Kibirkstis Vilnius 73-66 i porażka z TTT Riga 68-64).

Na inaugurację polskiej ekstraklasy team z Lublina uległ bydgoskiemu Artego 64-56. Najskuteczniejszymi zawodniczkami Pszczółki były Uja Ugoka – 17 punktów i 13 zbiórek oraz Aliyyah Handford – 14 punktów i 7 przechwytów.

Będzie to dla nas bardzo ważny mecz. Obecnie mam już dostępne wszystkie zawodniczki, zagramy więc w komplecie i z każdym meczem chcemy rosnąć w siłę – Jose Ignacio Hernandez.

Plan II kolejki Basket Ligi Kobiet:
sobota:
16:00 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
16:30 PGE MKK Siedlce – Cosinus Widzew Łódź
17:00 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Basket 90 Gdynia
17:00 Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS UMCS Lublin
18:00 Energa Toruń – CCC Polkowice
niedziela:
17:00 Artego Bydgoszcz – 1KS Ślęza Wrocław

Do zobaczenia przy R22!
Bilety w cenie 10 złotych dostępne będą w sprzedaży w dniu meczu od godziny 15:30.

 

UDOSTĘPNIJ