Turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet, w sprawdzonej formule Final Six, zostanie rozegrany od 19 do 21 stycznia 2018 roku w hali Gdynia Arena!

W poprzednim sezonie turniej finałowy został rozegrany w Krakowie. W wielkim finale, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, gospodynie – Wisła CANPACK – pokonały po dogrywce Ślęzę Wrocław 63-62. Najbardziej Wartościową Zawodniczką (MVP) tego spotkania została uznana Hind Ben Abdelkader (zanotowała 24 punkty, pięć zbiórek i trzy asysty).

W turnieju w Gdyni na pewno wezmą udział gospodynie – Basket 90, a także zespoły z Euroligi – Wisła CANPACK Kraków i CCC Polkowice. Pozostałe trzy drużyny poznamy do 17 grudnia. Losowanie par ćwierćfinałowych i układ półfinałów odbędzie się 20 grudnia.

System i zasady rozgrywek

Puchar Polski Kobiet rozgrywany jest w formie turnieju z udziałem sześciu drużyn. Cztery w dniu pierwszym zagrają w ćwierćfinałach, dwie kolejne dołączą w fazie półfinałów.

W rozgrywkach Pucharu Polski udział biorą:

1) drużyny klubów uczestniczących w rozgrywkach EuroLeague Women organizowanych przez FIBA Europe: Wisła CanPack Kraków i CCC Polkowice,
2) gospodarz turnieju finałowego – Basket 90 Gdynia,
3) dwie najlepsze drużyny, sklasyfikowane na dzień 17 grudnia (niedziela – o godz. 23.59), w pierwszej kolejności według liczby punktów w stosunku do rozegranych meczów i dalej według przepisów gry w koszykówkę – z wyłączeniem drużyn wymienionych w pkt. 1 i 2 – w tabeli Basket Ligi Kobiet,
4) jedna najlepsza drużyna, spośród tych na pierwszych miejscach w grupach na dzień 11 grudnia (poniedziałek – o godz. 23.59), sklasyfikowana według liczby zwycięstw, różnicy małych punktów i większej liczby zdobytych małych punktów, w tabeli 1 Ligi Kobiet.

Terminarz Pucharu Polski Kobiet:

19 stycznia 2018 r. (piątek) – ćwierćfinały (4 drużyny, 2 mecze, wolny los i automatyczny awans do półfinału dla uczestników rozgrywek EuroLeague Women)

20 stycznia 2018 r. (sobota) – półfinały

21 stycznia 2018 r. (niedziela) – wielki finał Pucharu Polski Kobiet

UDOSTĘPNIJ