W ostatnim tegorocznym meczu koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały na wyjeździe w hali CityZen JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 77-50. Mecz rozegrano w ramach 13. kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Obecny rok koszykarki Wisły Can-Pack Kraków z bilansem 11 zwycięstw i 2 porażek kończą na pierwszym miejscu.

Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była dziś zdobywczyni 18 punktów Yvonne Turner.

Sobotni mecz koszykarki Wisły Can-Pack Kraków rozpoczęły po akcjach Cristiny Ouviny, Yvonne Turner, Agnieszki Szott-Hejmej i Małgorzaty Misiuk od runnu 10-0. Pierwsze punkty dla poznańskiego MUKSu zdobyła dopiero po blisko czterech minutach gry była wiślaczka Agnieszka Skobel. Na tą akcję szybko odpowiedziała Devereaux Peters oddając celny rzut z półdystansu. Chwilę później za linii 6,75 m piłkę wprost do kosza posłała Yvonne Turner i Agnieszka Szott-Hejmej i wiślaczki prowadziły już 18-4. Do zakończenia pierwszej kwarty obraz gry nie uległ zmianie, po dziesięciu minutach gry Biała Gwiazda prowadziła w hali CityZen 25-8.

Drugą kwartę spotkania bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie, które po celnych rzutach wolnych Żanety Durak oraz trójkach Magdaleny Idziorek i Renee Taylor pomniejszyły stratę do dziewięciu „oczek” (16-25). Na pierwsze punkty w tej odsłonie fani krakowskiej Wisły czekać musieli aż cztery minuty, kiedy to po precyzyjnym podaniu Devereaux Peters trójkę rzuciła Cristina Ouvina (16-28). Od tego momentu gra w defensywie krakowskiej Wisły została poprawiona i tak do przerwy prowadziliśmy w Poznaniu 41-23.

Po zmianie stron toczyła się wyrównana gra, wynik uruchomiła rzutem z dystansu Agnieszka Kaczmarczyk (24-41). W odpowiedzi celną dwójkę zaliczyła Devereaux Peters. Na półmetku kwarty po kolejnych punktach Kaczmarczyk w hali CityZen mieliśmy wynik 31-50. Przewaga Wisły szybko się powiększyła, gdy w kolejnych akcja po faulu Żanety Durak punktowała Peters, do tego kolejną trójkę dla naszej drużyny rzuciła Małgorzata Misiuk i przewaga wzrosła do 24 oczek (31-55).  Po trzydziestu minutach gry Wisła Can-Pack Kraków prowadziła 60-38.

W ostatniej, czwartej kwarcie niewiele mogło się już zmienić mając znaczną przewagę mistrzynie Polski zakończyły mecz z kolejnym pewnym zwycięstwem 77-50.

JTC  MUKS Poznań – Wisła Can-Pack Kraków 50-77 (8-25, 15-16, 15-19, 12-17)

MUKS Poznań: Renee Taylor 17, Agnieszka Kaczmarczyk 11, Żaneta Durak 10, Magdalena Idziorek 3, Agnieszka Skobel 3, Barbara Skowronek 2, Klaudia Gertchen 2, Sylwia Siemienas 2, Patrycja Klatt 0, Aleksandra Dziwińska 0, Zuzanna Puc 0 Julia Drop 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Yvonne Turner 18, Devereaux Peters 15, Małgorzata Misiuk 14, Cristina Ouvina 9, Katerina Zohnova 8, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Laura Nicholls 3, Magdalena Puter 2.

Kolejny mecz podopieczne Jose Ignacio Hernandeza rozegrają 6 stycznia o godzinie 18:30, w hali przy ulicy Reymonta 22 krakowska Wisła zmierzy się z hiszpańskim Spar Citylift Girona. Do zobaczenia w 2016 roku!