To już dziś! We wtorkowy wieczór w hali TS Wisła przy ulicy Reymonta 22 odbędzie się niezwykłe widowisko sportowe – w pierwszym meczu 1/4 finału rozgrywek EuroCup mistrzynie Polski koszykarki Wisły Can-Pack Kraków zmierzą się z tureckim Hatay Büyükşehir Belediyesi! Początek spotkania o godzinie 19.

Walka o awans do fazy półfinałowej EuroCup toczyć się będzie w formie dwumeczu a awans wywalczy drużyna, która w obu spotkania zdobędzie więcej punktów. Tym samy czeka nas niesamowicie interesujące widowisko, w którym każda akcja, każda strata i co najważniejsze każdy zdobyty punkt będzie niezwykle cenny. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie już w najbliższy piątek o godzinie 16 czasu polskiego w Turcji.

Bezpośrednią transmisję z Krakowa przeprowadzi dla FIBA TV wiślacka telewizja internetowa Wisła.TV. Transmisja dostępna będzie w tym miejscu.

Turecka drużyna do rozgrywek EuroCup przystąpiła podobnie jak Wisła Can-Pack „przechodząc” z rozgrywek euroligowych. Tam drużyna prowadzona przez Aikaterini Chatzidaki z bilansem siedmiu zwycięstw i porażek uplasowała się na piątej pozycji.

W drużynie naszych rywalek niewątpliwie najróżniejszą zawodniczką jest Amerykańska center Courtney Paris notująca średnio 15,4 punktów na mecz dorzucając do tego średnio po około 14 zbiórek. Drugą strzelczynię ekipy z Hatay jest Amerykanka posiadająca również turecki paszport Bahar Ozturk ze średnią 13,8 punktów i 5,6 zbiórek.

Wisła Can-Pack Kraków – Hatay Büyükşehir Belediyesi, wtorek, godzina 19:00

Komplet par 1/4 finału EuroCup:
Wisła Can-Pack Kraków – Hatay Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray SK – Dobrí anjeli Košice
ESB Villeneuve-d’Ascq – Yakın Doğu Üniversitesi
Bellona AGÜ Spor Kayseri – Basket Lattes Montpellier Agglomération

Dodajmy, że zwycięzca naszej pary w półfinale zmierzy się z BLMA lub Kayseri.

UDOSTĘPNIJ