W środowe popołudnie koszykarki Wisły CANPACK Kraków pod wodzą trenera Krzysztofa Szewczyka i Wojciecha Eljasz-Radzikowskiego rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu.

Po zakończeniu testów medycznych, które rozpoczęły się w miniony poniedziałek trener Szewczyk na pierwszym treningu miał do dyspozycji siedem zawodniczek: Magdalenę Ziętarę, Justynę Żurowską-Cegielską, Klaudię Niedźwiedzką, Alicję Grabską, Annę Jakubiuk, Božicę Mujović i Sabínę Oroszovą. Hiszpańskie trio: Leonor Rodríguez, María Conde i María Araújo w Krakowie zamelduje się po zakończeniu wrześniowych mistrzostw Świata, a Amerykanki Jordin Canada i Mercedes Russell po zakończeniu sezonu w zawodowej lidze WNBA.

zobacz więcej zdjęć z pierwszego treningu >>

Wiślaczki obecnie przygotowują się do nowego sezonu na obiektach TS Wisła, pierwszy sprawdzian czeka naszą drużynę 7 i 8 września, kiedy to zagramy mecze kontrolne z Pszczółką AZS UMCS Lublin. Następnie nasza drużyna podczas turniejów w Gdyni, Krakowie i Wrocławie rozegra jeszcze siedem meczów sparingowych by 6 października meczem w Gdańsku zainaugurować sezon Energa Basket Ligi Kobiet.

UDOSTĘPNIJ