Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczą Wisły CANPACK Kraków została mierząca 192 cm wzrostu i występująca na pozycji środkowej Sofija Aleksandravicius. Zawodniczka od wczoraj przebywa w Krakowie, po zakończeniu badań medycznych rozpocznie treningi z drużyną.

– Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za wysokim graczem. Gdy tylko pojawiła się opcja pozyskania Sofiji stała się ona dla nas pierwszym wyborem. Cieszę się, że już od niedzieli będzie mogła pomóc nam na parkiecie – powiedział trener Białej Gwiazdy Krzysztof Szewczyk.

Sofija Aleksandravicius urodziła się 13 lipca 1991 roku w Nowym Jorku, mierzy 192 centymetry wzrostu i występuje na pozycji środkowej.

-Jestem bardzo podekscytowana możliwością gry w tak renomowanym klubie jakim jest Wisła CANPACK Kraków. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w osiągnięciu celów oraz ze swoją grą sprawię fanom radość – powiedziała po złożeniu podpisu pod umową Aleksandravicius.

W minionym sezonie reprezentowała barwy Basketu 90 Gdynia w którym notowała średnio 11 punktów oraz 8.7 zbiórek. Obecny sezon rozpoczęła w polkowickim CCC, rozegrała pięć meczów spędzając na parkiecie średnio 18 minut rzucając w tym czasie 4.6 punktów.

W przeszłości reprezentowała min. Kibirkstis Wilno, z którym wywalczyła mistrzostwo BWBL oraz Mistrzostwo i Puchar Litwy. W kolejnym sezonie z ekipą BC Belfius Namur zdobyła wicemistrzostwo Belgi. Przed przenosinami do Gdyni występowała we francuskim Union Feminine Basket.

W Wiśle CANPACK Kraków Sofija Aleksandravicius występować będzie z numerem 24.

UDOSTĘPNIJ