Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, że nową zawodniczką, która wzmocni w sezonie 2017/2018 Wisłę Can-Pack Kraków jest niemiecka 24-letnia skrzydłowa Sonja Greinacher.

Jestem bardzo zadowolona z podpisania kontraktu w Krakowie. Dam z siebie wszystko aby jak najbardziej pomóc drużynie w osiągnięciu sukcesu – powiedziała Greinacher po podpisaniu umowy.

Sonja Greinacher urodziła się 1 lipca 1992 roku w niemieckim Essen, mierzy 190 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji silnej skrzydłowej.

– Sonja jest uniwersalnym graczem. Bardzo mobilnym dobrym obrońcą, który potrafi rozciągać grę rzutami z półdystansu. W eliminacjach Mistrzostw Europy była liderką swojej kadry. Mam nadzieję, że jej gra będzie takim pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców – powiedział szkoleniowiec Białej GwiazdyKrzysztof Szewczyk.

W minionym sezonie Greinacher reprezentowała piątą drużynę ligi niemieckiej rozgrywając łącznie 23 mecze. Na parkiecie spędzała średnio 30 minut notując w tym czasie 13.9 punktów i 6.3 zbiórek.

W Wiśle Can-Pack Kraków Greinacher występować będzie z numerem 14.

zobacz także:
– Giedrė Paugaitė w Wiśle Can-Pack!
Maurita Reid zawodniczką Wisły Can-Pack!

Wicemistrzyni olimpijska zawodniczką Wisły Can-Pack
– Magdalena Ziętara zostaje w Krakowie!
– Dominika Owczarzak zawodniczką Wisły Can-Pack
– Krzysztof Szewczyk nowym trenerem Wisły Can-Pack!

UDOSTĘPNIJ