W meczu drugiej kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Wisły Can-Pack Kraków odniosły wyjazdowe zwycięstwo nad Widzewem Łódź 81-41. Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była dziś Farhiya Abdi – zdobywczyni 22 punktów.

Sobotni mecz mistrzynie Polski rozpoczęły piątką: Cristina Ouvina, Justyna Żurowska-Cegielska, Jantel Lavender, Agnieszka Skobel i Allie Quigley. Wynik spotkania otworzyła po celnym rzucie z półdystansu amerykańska center Sarah Boothe. Chwilę później po stracie wiślaczek na 4-0 podwyższyła prowadzenie gospodyń Lidia Niedzielska. Na pierwsze punkty krakowianek musieliśmy czekać blisko dwie minuty, kiedy to po znakomitym podaniu Cristiny Ouviny piłkę wprost do kosza posłała Alexandria Quigley. Kolejne minuty gry były bardzo wyrównane, drużyny zdobywały punkty na przemian i tak na półmetku pierwszej odsłony w hali Parkowej mieliśmy remis – 8-8. Do zakończenia pierwszej kwarty dzięki akcjom Gintarė Petronytė i Courtney Vandersloot Biała Gwiazda prowadziła 16-11.

Drugą kwartę znakomicie rozpoczęła szwedzka skrzydłowa Farhiya Abdi, która po dwóch celnych lay-upach oraz dwóch rzutach z dystansu wyprowadziła Białą Gwiazdę na trzynastopunktowe prowadzenie (26-13). Od tego momentu na parkiecie widoczne już były praktycznie tylko krakowianki – punktowała Lavender, Quigley i Żurowska-Cegielska i tak na przerwę podopieczne Stefana Svitka schodziły prowadząc 44-26.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, krakowska Wisła raz za razem przeprowadzała efektowne akcje skutkujące powiększaniem przewagi. Trzecia odsłona wygrana 16-6 a czwarta 21-9 dała ostatecznie Wiśle Can-Pack Kraków wysoką, bo aż czterdziestopunktową wygraną 81-41.

Widzew Łódź – Wisła Can Pack Kraków 41-81 (11-16, 15-28, 6-16, 9-21)

Widzew Łódź: Sarah Boothe 12, Cecilia Okoye 8, Adrianne Ross 8, Roksana Schmidt 5, Lidia Niedzielska 4, Katarzyna Kenig 2, Wiktoria Zapart 2, Ewelina Okonek 0, Beata Paranowska 0.

Wisła Can-Pack: Farhiya Abdi 22, Jantel Lavender 16, Allie Quigley 14, Justyna Żurowska-Cegielska 8, Courtney Vandersloot 6, Gintare Petronyte 6, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Agnieszka Skobel 3, Cristina Ouviña 2, Bożena Puter 0, Agnieszka Szott-Hejmej 0.

Kolejny mecze podopieczne Stefana Svitka rozegrają już za tydzień w Krakowie, o godzinie 16:00 wiślaczki zmierzą się z MKK Siedlce.