Tomasz Herkt z Artego Bydgoszcz został wybrany przez pozostałych szkoleniowców klubów Tauron Basket Ligi Kobiet najlepszym trenerem rozgrywek w sezonie zasadniczym 2015/2016.

Zobacz także: najlepsza piątka sezonu zasadniczego

W głosowaniu na najlepszego trenera szkoleniowcy wskazywali po trzy osoby, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów.

Po 21 punktów zebrali Tomasz Herkt i Jose Ignacio Hernandez, ale to do prowadzącego Artego Bydgoszcz powędruje nagroda dla najlepszego trenera sezonu zasadniczego. Herkta aż sześciu szkoleniowców widziało na pierwszym miejscu w swoich zestawieniach (Hernandeza czterech).

W dodatku 11 punktów (dwa wskazania na pierwszym miejscu) zdobył Krzysztof Szewczyk z Pszczółki AZS UMCS Lublin, 10 punktów Vadim Czeczuro z MKS Polkowice, a siedem punktów Algirdas Paulauskas ze Ślęzy Wrocław. Ponadto po jednym punkcie zebrali Mirosław Orczyk z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec i Piotr Rozwadowski z Widzewa Łódź.

Jak głosowali poszczególni trenerzy:

Tomasz Herkt (Artego Bydgoszcz)
1. miejsce (3 punkty): Jose Ignacio Hernandez
2. miejsce (2 punkty): Algirdas Paulauskas
3. miejsce (1 punkt): Vadim Czeczuro

Jose Ignacio Hernandez (Wisła Can-Pack Kraków)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szewczyk
2. miejsce (2 punkty): Vadim Czeczuro
3. miejsce (1 punkt): Piotr Rozwadowski

Algirdas Paulauskas (Ślęza Wrocław)
1. miejsce (3 punkty): Jose Ignacio Hernandez
2. miejsce (2 punkty): Vadim Czeczuro
3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szewczyk

Vadim Czeczuro (MKS Polkowice)
1. miejsce (3 punkty): Jose Ignacio Hernandez
2. miejsce (2 punkty): Tomasz Herkt
3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szewczyk

Katarzyna Dydek (Basket 90 Gdynia)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Jose Ignacio Hernandez
3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szewczyk

Krzysztof Szewczyk (Pszczółka AZS UMCS Lublin)
1. miejsce (3 punkty): Jose Ignacio Hernandez
2. miejsce (2 punkty): Vadim Czeczuro
3. miejsce (1 punkt): Tomasz Herkt

Elmedin Omanić (Energa Toruń)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Vadim Czeczuro
3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szewczyk

Mirosław Orczyk (JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Jose Ignacio Hernandez
3. miejsce (1 punkt): Vadim Czeczuro

Piotr Rozwadowski (Widzew Łódź)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Algirdas Paulauskas
3. miejsce (1 punkt): Jose Ignacio Hernandez

Dariusz Maciejewski (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Jose Ignacio Hernandez
3. miejsce (1 punkt): Algirdas Paulauskas

Teodor Mollov (MKK Siedlce)
1. miejsce (3 punkty): Krzysztof Szewczyk
2. miejsce (2 punkty): Algirdas Paulauskas
3. miejsce (1 punkt): Mirosław Orczyk

Maciej Brodziński (JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań)
1. miejsce (3 punkty): Tomasz Herkt
2. miejsce (2 punkty): Jose Ignacio Hernandez
3. miejsce (1 punkt): Krzysztof Szewczyk

UDOSTĘPNIJ