Ogromne emocje, najlepsze koszykarki Tauron Basket Ligi Kobiet i niezapomniane mecze! To wszystko gwarantuje turniej Final Six Pucharu Polski Kobiet, który od 29 do 31 stycznia zostanie rozegrany w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Transmisja wielkiego finału w niedzielę od godz. 17.45 w TVP Sport.

Turniej Finałowy Pucharu Polski Kobiet zostanie rozegrany w formule Final Six. Wezmą w nim udział czołowe drużyny Tauron Basket Ligi Kobiet: Wisła Can-Pack Kraków (uczestnik Euroligi), Pszczółka AZS UMCS Lublin (gospodarz), MKS Polkowice, Ślęza Wrocław oraz Artego Bydgoszcz (trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w tabeli oprócz wymienionych wcześniej). Stawkę uzupełni AZS Uniwersytet Warszawski, czyli najlepsza drużyna w tabeli 1. ligi kobiet.

Turniej Final Six zostanie rozegrany od piątku 29 stycznia do niedzieli 31 stycznia w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie, a współorganizatorem będzie miejscowy Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Klub wcześniej doskonale sprawdził się jako współorganizator ostatniego Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet.

Terminarz i transmisje turnieju Final Six:

Pary ćwierćfinałowe:

Ślęza Wrocław – AZS Uniwersytet Warszawski – 29 stycznia 2016, godz. 17.00 (transmisja na basketligakobiet.pl)
Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice – 29 stycznia 2016, godz. 19.30 (transmisja na basketligakobiet.pl)

Pary półfinałowe:

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza/AZS – 30 stycznia 2016, godz. 16.30 (transmisja na basketligakobiet.pl)
Pszczółka AZS UMCS Lublin – Artego/MKS – 30 stycznia 2016, godz. 19.00 (transmisja w TVP Lublin i sport.tvp.pl)

Finał:

Zwycięzcy półfinałów – 31 stycznia 2016, godz. 17.45 (transmisja w TVP Sport)

Bilety na jeden dzień będą kosztowały 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne), natomiast karnety na wszystkie dni rywalizacji dostępne będą w cenie 12 zł (ulgowe) oraz 25 zł (normalne). Można je kupić poprzez stronę kupbilet.pl oraz w kasach hali w dniu meczu.

Karnety na wszystkie dni

Bilety na I dzień turnieju

Bilety na II dzień turnieju

Bilety na III dzień turnieju

W poprzednim sezonie turniej Final Six odbył się w Artego Arenie w Bydgoszczy. W finale Wisła Can-Pack Kraków pokonała Energę Toruń 84:75. MVP finału została Jantel Lavender z Wisły Can-Pack, a do pierwszej piątki oprócz niej trafiły także Cristina Ouvina, Maurita Reid, Allie Quigley i Agnieszka Fikiel.

Więcej o zespołach biorących udział w Pucharze Polski Kobiet:

Artego Bydgoszcz – trener Tomasz Herkt ma w tym sezonie do dyspozycji bardzo wiele świetnych zawodniczek. Liderką jest Amisha Carter, której średnie na mecz są bliskie double-double. Nad odpowiednim tempem gry tego zespołu czuwa rozgrywająca kadry Julie McBride, a za zdobywanie punktów mogą być odpowiedzialne obwodowe – Darxia Morris i Maurita Reid.

AZS Uniwersytet Warszawski – jedyny przedstawiciel pierwszej ligi kobiet w tym zestawieniu. Zespół prowadzi Maciej Gordon, który jednocześnie jest trenerem Reprezentacji Polski kadetek U16. Co ciekawe – ta drużyna brała udział także w ostatnim turnieju o Puchar Polski, ale okazała się słabsza od Artego. Najlepszymi zawodniczkami tej ekipy są Magdalena Kruszyńska i Katarzyna Sobczyńska.

MKS Polkowice – zespół w trakcie sezonu objął Vadim Czeczuro, dzięki czemu MKS mógł zaliczyć serię 11 kolejnych zwycięstw z rzędu! Liderką tej ekipy jest Amerykanka Nicole Michael, znana też z gry w ekipie z Torunia w sezonie 2012/2013. Ważną postacią jest również Angelika Stankiewicz, która coraz więcej znaczy też w Reprezentacji Polski.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – drużyna gospodarzy turnieju Final Six całkiem dobrze radzi sobie w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi Kobiet. Wyróżniającymi się zawodniczkami tego zespołu są dobrze znane Leah Metcalf i Jhasmin Player, ale sporo zależy też od Polek – przede wszystkim Dominiki Owczarzak i Marty Jujki.

Ślęza Wrocław – ekipa z Wrocławia ma w tym sezonie bardzo ambitne cele i udowadnia na parkietach Tauron Basket Ligi Kobiet, że jest w stanie je realizować. Prowadzona przez doświadczonego trenera Algirdasa Paulauskasa drużyna może liczyć na dobrą formę Agnieszki Śnieżek i Katarzyny Krężel, ale ma też w składzie zagraniczne gwiazdy takie jak Sharnee Zoll czy Chay Shegog.

Wisła Can-Pack Kraków – zespół mistrzyń Polski, a także zdobywca ostatniego Pucharu Polski. Trener Jose Ignacio Hernandez wrócił pod Wawel i chce kontynuować zwycięską passę tej drużyny. Ciągle ważnymi postaciami tej ekipy są Justyna Żurowska-Cegielska, Agnieszka Szott-Hejmej i Magdalena Ziętara, a wśród zawodniczek zagranicznych bryluje Yvonne Turner.

UDOSTĘPNIJ