Przed nami wielki finał mistrzostw Polski! Już w środę i czwartek we Wrocławiu rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze finałowe Basket Ligi Kobiet w których to krakowska Wisła Can-Pack zmierzy się z miejscową Ślęzą. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw a wszystkie mecze transmitowane będą na żywo na antenie telewizji TVP Sport i sport.tvp.pl.

zobacz także:
galeria zdjęć ze środowego treningu we Wrocławiu
Mecze finałowe na żywo w TVP Sport

W obecnym sezonie podopieczne Jose Ignacio Hernandeza z wrocławską Ślęzą trzykrotnie spotykały się na parkiecie. Po raz pierwszy obie drużyny spotkały się w połowie października przy okazji mecz 3. kolejki Basket Ligi Kobiet, wiślaczki pomimo gorszego startu zwyciężyły 71-65. Następnie zagraliśmy ponownie z wrocławską Ślęzą 7 stycznia w Krakowie  – po nieudanym spotkaniu przegraliśmy 71-55.  Niespełna trzy tygodnie później nasza drużyna znakomicie zrehabilitowała się pokonując w finale Pucharu Polski ekipę Arkadiusza Rusina 63-62.

Patrząc lata wstecz to dokładnie 30-lat temu Ślęza Wrocław spotkała się na parkiecie w finale mistrzostw Polski z Wisłą Kraków. W dwumeczowej rywalizacji lepsze okazały się wtedy wrocławianki, które zwyciężyły odpowiednio 64-57 i 52-75.

Terminarz meczów finałowych:
19 kwietnia (środa), godz. 18:45 Wrocław
20 kwietnia (czwartek), godz. 18:45 Wrocław
29 kwietnia (sobota), godz. 14.00 Kraków
===================================
30 kwietnia (niedziela), godz. 18:30* Kraków
3 maja (środa), godz. 18.30* Wrocław

UDOSTĘPNIJ