Po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej powracamy na ligowe parkiety. W poniedziałek o godzinie 18:30 koszykarki Wisły Kraków podejmować będą w hali przy ulicy Reymonta 22 aktualne mistrzynie Polski – CCC Polkowice.

CCC Polkowice na mecz w Krakowie przyjedzie w odmienionym składzie, w ostatnich dniach ekipę Maroša Kovačika opuściła Miljana Bojović, Ana-Maria Filip i Ewelina Jackowska. W ich miejsce w drużynie z Dolnego Śląska zakontraktowano Lauren Mansfield oraz znaną z gry w krakowskiej Wiśle Klaudię Niedźwiedzką.

CCC Polkowice z bilansem dziesięciu zwycięstw i sześciu porażek plasuje się w ekstraklasowej tabeli na pozycji piątej. Biała Gwiazda traci obecnie do poniedziałkowych rywalek dwa punkty.

Liderką aktualnych mistrzyń Polski jest pochodząca z Grecji skrzydłowa Artemis Spanau notująca średnio 14.4 punktów na mecz. Dobre wyniki notują również byłe zawodniczki teamu spod Wawelu – Denesha Stallworth i Maria Conde – odpowiednio 11.9 i 11.1 punktów.

W pierwszej rundzie zdecydowane zwycięstwo odniosły polkowiczanki, które na początku listopada zwyciężyły we własnej hali 75-46.

W przeszłości obie drużyny rozegrały między sobą siedemdziesiąt cztery oficjalne mecze, Wisła Kraków wygrała z nich czterdzieści jeden spotkań a CCC Polkowice trzydzieści trzy.

Plan 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:
Artego Bydgoszcz – CosinusMED Widzew Łódź 77-69
DGT Politechnika Gdańska – AZS Uniwersytet Gdański 73-70
Enea AZS Poznań – Energa Toruń 54-52
1KS Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65-75
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Arka Gdynia 79-81
poniedziałek, godz. 18:30 Wisła Kraków – CCC PolkowiceUDOSTĘPNIJ