Po dwóch tygodniach przerwy wracamy do gry. W niedzielę o godzinie 18:00 w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Wisły CANPACK Kraków zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Bezpośrednią transmisję z Hali Parkowej przeprowadzi TV Toya.

Po siedmiu kolejkach łódzki Widzew z bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek plasuje się na dziewiątym miejscu tracąc do liderującej Ślęzy Wrocław trzy punkty. Ekipa prowadzona przez bardzo dobrze znanego krakowskim kibicom trenera Elmedina Omanica pokonała w tym sezonie Ostrovię Ostrów Wlkp. (81-69) i Politechnikę Gdańską (82-50) oraz przegrała z CCC Polkowice (90-50), PGE MKK Siedlce (80-72), Energą Toruń (83-48), Eneą Poznań (81-70) i gorzowskim AZSem (74-63).

Najskuteczniejszą zawodniczką Widzewa Łódź jest 21-letnia chorwacka niska skrzydłowa Klaudia Perisa notująca średnio 13.6 zbiórek. Na uwagę zasługuje też nowo pozyskana amerykańska rzucająca Dominique Wilson, która w jedynym rozegranym dotychczas meczu zdobyła 14 punktów dopisując do tego 9 zbiórek oraz 2 przechwyty.

W ostatnich ośmiu latach krakowska Wisła z Widzewem Łódź spotykała się na parkiecie szesnaście razy, wszystkie mecze kończyły się zwycięstwem teamu spod Wawelu. Wiślaczki w starciu z łodziankami notowały do tej pory średnio w meczu 83 punkty tracąc zaledwie 54.

W niedzielę trener Krzysztof Szewczyk będzie miał do dyspozycji komplet dwunastu zawodniczek, po kontuzjach do pełnych treningów powróciły już Anna Jakubiuk i Alicja Grabska.

Transmisja z tego spotkania dostępna będzie w tym miejscu.

UDOSTĘPNIJ