W Belgradzie, w wieku 93 lat zmarł Borislav Stanković, były długoletni Sekretarz Generalny FIBA. Żegnamy go jako wielkiego przyjaciela Polski, w tym szczególnie naszego Towarzystwa.

To dzięki jego silnemu wsparciu doszło dwukrotnie w naszej hali do Festiwalu FIBA – w 1965 roku przy udziale reprezentacji Europy, Realu Madryt i Wisły,  oraz w 1981 roku z udziałem reprezentacji Europy i TS Wisła. Czołowi uczestnicy tych spotkań m.in. Ryszard Niewodowski i Wiesław Langiewicz zapewne z sentymentem wspominają te wydarzenia , zwłaszcza pierwsze, kiedy to Wawelskie Smoki prowadzone przez Jerzego Bętkowskiego pokonały zarówno reprezentację Europy jak i Real.

Borislav Stanković powoływał do reprezentacji Europy Bohdana Likszo, Andrzeja Seweryna, Janinę Wojtal, Halinę Iwaniec i Halinę Kalutę oraz dwukrotnie, w 1972 i 1981 roku, powołał trenera wiślaczek Ludwika Miętta-Mikołajewicza na trenera żeńskiej reprezentacji Europy. Kilkakrotnie przebywał w Krakowie,  będąc gościem władz miasta i TS Wisła Kraków.

Cześć Jego pamięci!

UDOSTĘPNIJ